Jarní Agora 2022: technologie pro zrakově postižené po 36 měsících opět naživo

O víkendu 14. a 15. května 2022 se ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně uskuteční už 15. běh Agory – unikátní vzdělávací akce, zaměřené na tématiku využití informačních a komunikačních technologií uživateli se zrakovým postižením. V plenární sekci zazní 8 příspěvků - účastníci se mohou těšit například na blok věnovaný hmatové grafice a 3D tisku či představení dvou horkých novinek na poli přístupných her pro zrakově postižené. Ty si pak budou moci zahrát v herní zóně, která bude součástí vystavovatelské části, kde svoje produkty a služby představí 8 organizací. 

Workshopy, které stále tvoří stěžejní programovou náplň Agory, pokrývají širokou škálu témat od mobilních telefonů, vybraných aplikací pro zpracování audia, využití bankovní identity a datových schránek, až po chytré příslušenství k iPhone.

Agoru pořádají pracovníci StřediskaTeiresiás s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška, společností Deloitte, Moneta Money Bank a dalších partnerů. I díky ní se podařilo prezenční Agoru připravit v rozsahu a podobě, se kterou v zásadě lze navázat tam, kde na podzim roku 2019 skončili.

Podrobnosti o programu, výstavě a workshopech jsou na webu Poslepu.cz.

Na podporu Agory (nejen) připravil tým Seznam Native ze Seznam Zprávy ve spolupráci se Střediskem Teiresiás osvětový text Když se ztrácí zrak.

 

 

Klíčová slova: