Jak žijí lidé s mentálním a kombinovaným postižením? Ukáže to výstava fotografií Jindřicha Štreita

Od úterý 20. srpna až do neděle 29. září budou ve Valdštejnské zahradě v Praze vystaveny velkoformátové fotografie světově uznávaného fotografa Jindřicha Štreita. Cyklus „Ruku v ruce – touha je zázrak“ vznikal po celý rok 2016. Zachycuje dění v denních stacionářích a v domově pro osoby se zdravotním postižením provozovaných společností Ruka pro život o. p. s. v Praze, Brně a v Litomyšli. Cílem výstavy, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Ruka pro život, je přiblížit veřejnosti život dospělých lidí s mentálním a kombinovaným postižením a učinit tak krok na cestě vedoucí ke zlepšení postoje společnosti k nim. 

Expozice bude  volně přístupná každý všední den od 7:30 do 19:00 hodin, o víkendech a státních svátcích pak od 10:00 do 19:00 hodin.

Velkou putovní výstavou vyústila dlouhodobá spolupráce Jindřicha Štreita s obecně prospěšnou společností Ruka pro život. Před třemi lety ji iniciovala maminka sedmadvacetiletých dvojčat s poruchou autistického spektra, která využívají služeb denního stacionáře a domova pro osoby se zdravotním postižením v Brně.

"S mentálně postiženými lidmi pracuji více let. I zde to byla báječná vzájemná spolupráce. Jsou to krásní, bezelstní lidé, od kterých se můžeme mnohému naučit," uvedl Jindřich Štreit.

Poprvé byla expozice instalována před dvěma lety v Janáčkově divadle v Brně. „Během dvou měsíců si fotografie prohlédly tisíce návštěvníků divadla. Život lidí s mentálním postižením v naší společnosti je bohužel stále velice obtížný. Čím více se o těchto lidech bude vědět a mluvit, tím větší podporu při řešení jejich problémů lze získat…,“ přiblížila Lenka Antonie Janištinová, ředitelka neziskové organizace Ruka pro život o. p. s.

Markéta Pomšárová Židlická 

Klíčová slova: 

Komentáře

I’m more than happy to discover this website. I want to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely liked every part of this website and i also have you saved as a favorite to see new information on your website. Dear Author I am also a blogger, writing on different topics. If you want to read my popular articles, please check - <a href="https://www.exposework.com/about/7starhd-download-hd-movies/">7StarHD Download HD Movies</a>

Hello guys,
Are you all looking for a great dream11 prediction app? If yes then here is the best option for you.
Prediction Hub presents you one off the best match and team prediction app from where you can get today dream11 prediction, live score, and much more.
So what are you waiting for? The app is available on both android and iOS app store.
Just go there and install the app today.
Thanks.
https://apps.apple.com/us/app/prediction-hub-live-score/id1482259419
https://play.google.com/store/apps/details?id=prediction.cricket.footbal...

Could you also share the pictures in the exhibit? The subject of, the photographs are very intriguing to me because it shows the daily lives of people with multiple disabilities. I hope that with this kind of event it will add a different perspective from normal people to people with disabilities. Every people can download subway surfer games on their PC. It is free and very easy to install.
Click here https://subway-surfer.soft32.com/

Routers are the most important devices that are required to get the internet connectivity. There are many brands and router models around the globe. Most people use multiple brand routers, they don't know how to configure them for the perfect usage. Here at https://router-networks.com we have all the manuals for configuring the router login pages.

Stránky

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Napište písmena zobrazená na obrázku.