Jak usnadnit nakupování

TechSoup ČR s Microsoftem připravují hackathon, který se zaměří na řešení problémů, s nimiž se potýkají lidé se zdravotním omezením při nákupech (v oline i offline světě). Uvítají jejich názory, termín pro zodpovězení dotazníku prodlužují do 3. ledna 2020.

Umělá inteligence skrývá obrovské možnosti pro budoucnost. Je možné ji využít i pro dobrou věc – například pro ochranu přírody, organizování humanitární pomoci nebo pro vytváření světa bez bariér. To je také myšlenka akce AI for Accessibility HACKATHON, která se bude zaměřovat na nalézání řešení problémů, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají.

A aby organizátoři věděli, jaké typy projektů mají podpořit, potřebují informace přímo od vás – lidí se zdravotním omezením, případně od dobrovolníků, zaměstnanců nebo asistentů.

Akci organizuje TechSoup Česká republika ve spolupráci s Microsoftem. V rámci ní vyberou 10–12 projektů, jež se budou zaměřovat na nalézání řešení problémů, se kterými se lidé se zdravotním omezením každodenně setkávají. Tato řešení by se měla týkat obchodů a nakupování – ať už v online nebo offline světě.

Proč právě tento sektor? S nákupem věcí a služeb přicházíme určitým způsobem do styku každý den a naše schopnost jej využívat určuje, nakolik samostatní jsme.  

Projekty také budou zahrnovat řešení obsahující umělou inteligenci, protože právě v ní se nachází velký potenciál pro zpřístupnění obchodů a služeb pro úplně všechny.  

Protože pro vytvoření těchto řešení potřebují organizátoři znát, s jakými výzvami nebo překážkami se lidé se zdravotním omezením při nakupování setkávají, rádi by vás, vaše spolupracovníky nebo klienty poprosili o vyplnění krátkého dotazníku do 3. 1. 2020.  

Vaše denní zkušenosti a zpětná vazba jsou pro organizátory velmi cenné, právě nim budou moct vybrat ty nejlepší projekty s největším potenciálem pro zjednodušení každodenního života osob se zdravotním omezením. 

Dotazníky najdete pod odkazy níže. První z nich je určen přímo pro lidi se zdravotním omezením, druhý pro zaměstnance nebo dobrovolníky či asistenty.

DOTAZNÍK PRO LIDI SE ZDRAVOTNÍM OMEZENÍM 

DOTAZNÍK PRO PRACOVNÍKY A DOBROVOLNÍKY 

Pokud víte o nějakém technologickém projektu, který by se mohl na naši akci hodit, dejte jim prosím o této akci vědět na e-mail podpora@techsoup.cz.  

Již brzy budou spuštěny webové stránky, kde se budete moct o projektu dočíst více.

Vítěz hackatonu bude moci představit svoje řešení na konferenci INSPO 2020.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.