Jak si pořídit WhatsApp do telefonu a sdílet zážitky

Třetí díl Abecedy vzdělání pro seniory připravil Anděl strážný, registrovaná sociální služba tísňové péče pro seniory.

Jak být v kontaktu s rodinou a přáteli v této nelehké době. To je vedle zdraví, nejčastější přání většiny lidí, protože často nemůžeme být v osobním kontaktu. Spojení mezi lidmi pomáhají zprostředkovat chytrá technická řešení. Jednou z nich je i mobilní aplikace WhatsApp. K němu vám posíláme další díl i se vzdělávacím videem v rámci spolupráce s Českou spořitelnou.

Pamatujete si ještě, kdy jste odeslali svou první esemesku? Mohlo to být nejdříve v roce 1996, kdy spustili své služby v České republice první mobilní operátoři. Esemesky brzy nahradily pohlednice jako nosiče přání k Vánocům, prostřednictvím esemesek se lidé svolávali na srazy…

Dnes už jsou pro mladé uživatele chytrých telefonů esemesky jako vyhynulí dinosauři. Ke komunikaci mezi lidmi slouží nejrůznější aplikace, v Česku je nejznámejší WhatsApp.

 

Co umí aplikace WhatsApp?

Zasílání textových a hlasových zpráv. Díky aplikaci také můžete zasílat fotografie a videa, ale také se můžete propojit skupinově či se dokonce vidět pomocí video hovorů. To vše dokáže aplikace WhatsApp jednoduše a zdarma.

Komunikace přes aplikaci Whats App je rychlá a snadná. Ihned poté, co si ji naistalujete do svého mobilního telefonu, propojí aplikace vaše uložené kontakty v telefonu. Vaším kontaktům tak hned můžete zavolat přes aplikaci, poslat zprávu či nově pořízenou fotografii. Aplikace vám uchová chaty s vašimi kontakty. Můžete si je řadit podle důležitosti a oblíbené konverzace vám bude připínat na úvodní obrazovce vašeho chytrého mobilu. Skvělé je, že aplikace je bezplatná a také nenáročná na objem dat. 

Chcete si chatovat se svými vnoučaty přes Whats App? Žádný problém. Podívejte se na video, dozvíte se nejen, jak si aplikaci stáhnout, ale také, jak ji používat.

Zde najdete odkaz na video.

 

Irena Třešňáková

Klíčová slova: