Inzerce: U Opela patří klient s hendikepem mezi VIP

20.06.2013 2:00

V nedávné době se na trhu automobilů pro hendikepované řidiče i spolujezdce objevila nová nabídka. Německá automobilka Opel rozjela svůj projekt Opel Handy Caŕs a přináší zajímavé možnosti pro ty, kteří ocení kvalitní auta i kvalitní servis. „Snažíme se o podporu integrace osob se zdravotním postižením do běžného života. Auto jim přináší svobodu pohybu, lepší možnosti při hledání práce a umožňuje jim realizovat volnočasové aktivity,“ uvádí manažer projektu Opel Handy Cars Antonín Pokorný. V rozhovoru představuje nabídku pro imobilní řidiče i spolujezdce.

Váš projekt Opel Handycars funguje od března tohoto roku. Nabídli jste lidem s hendikepem výhodnější úvěr, garantovanou úpravu vozidel, speciální servisní služby… Jaké máte ohlasy a zpětnou vazbu?

OPEL měl historicky u osob se zdravotním postižením velký úspěch a my na tuto skutečnost navazujeme. Zdá se, že náš projekt budí ohlas a přichází ve známost. Je to jistě i proto, že modelová řada OPEL nabízí mnoho variant a mnoho modelů v různých cenách.

Jste v něčem jiní než ostatní výrobci a prodejci automobilů pro osoby s postižením?

Jako jediní poskytujeme všechny naše slevy a služby i pro skupinu TP a nikoliv jen pro ZTP a ZTP/P. Nabízíme lidem s hendikepem slevu na auto, výhodné financování, jehož část mohou použít i na přestavbu auta, komplexní a zvýhodněné pojištění vozu s asistenčními službami ÚAMK na 6 roků zdarma po celé EU, servisní VIP služby po dobu šesti let, zprostředkování úpravy vozů od společnosti JP SERVIS se slevou 15%. Mezi naše služby patří i sociální poradenství ve spolupráci s Ligou vozíčkářů.

Co vnímáte jako největší problém upravených aut pro hendikepované a jak jej váš program řeší?

Dobře zvolená úprava aut začíná již u výběru vozu. Je potřebné si uvědomit, že nové auto bude sloužit 10 let. Za tu dobu se může změnit nejen zdravotní stav majitele, ale i jiné okolnosti. Může založit rodinu a mít děti. Proto není vždy nejlepším řešením zakoupení nejmenšího a nejlevnějšího vozu, mnohdy nevhodného k potřebným úpravám.

Jaké systémy ručního řízení instalujete? Co je pro vás nejdůležitější při výběru systému?

Jsou to všechny systémy od společnosti JP SERVIS. Od mechanických přes elektronické. Tato společnost používá výhradně originální díly a nikoliv plagiáty. Za svoji práci nese plnou odpovědnost a provádí i řádný servis. Jsme rádi, že se stala partnerem projektu OPEL Handycars. Více informací najdete na webové stránce http://www.jpservis.eu/

Máte v nabídce i vozy, které jsou uzpůsobené pro hendikepovaného spolujezdce? Co je nejdůležitější u těchto upravených automobilů?

Ano, jedná se o nakládací zařízení pro osoby s omezenou pohyblivostí. Disponujeme přesedacím zařízením pevným, mobilním, elektrickým či elektrohydraulickým. Jak jsem již předeslal, nejdůležitější je správný výběr nového vozu vzhledem k postižení uživatele.

Jak se dokážete vyrovnat s problémy s vyplácením příspěvku na automobil? Mnozí hendikepovaní po změně systému posuzování nedosáhnou na jeho plnou výši a mají problém pořídit si nový automobil. Máte nějaká řešení, nabízíte pomoc ve vyjednávání příspěvků?

Nesetkal jsem zatím s tím, že by výše státního příspěvku byla pod 100 tisíc Kč. Nevylučuji ale, že i malé příspěvky existují. Finanční „pomoc“ dělíme na základní slevu auta, překlenutí DPH ( klienti se státním příspěvkem u nás DPH neplatí) a spotřebitelský úvěr až na 7 roků se zvýhodněnou úrokovou sazbou. V rámci spotřebitelského úvěru umožňujeme našim klientům i úvěr ve výši 30 tisíc na úpravu nového auta. K tomu již zmíněná sleva na úpravu vozu od společnosti JP SERVIS ve výši 15%, která pokrývá i zákonnou účast držitele státního příspěvku na úpravu aut ve výši 10%. Navíc každý, kdo se bude při koupi auta podílet úvěrem, od nás získá poukázku ve výši 5000 Kč na odběr pohonných hmot u OMV.

Uvedu optimální příklad finanční připravenosti: státní příspěvek ve výši 200 000 Kč + odpočet DPH (60 tis.) + protiúčet ojetým vozem 5 roků starým (cca v průměru 60 tis.) = finanční připravenost klienta je cca 300 000,-Kč. Cena nového auta MERIVA začíná na 260.000 Kč bez slevy…

Hendikepovaní zákazníci jsou často na svém automobilu závislejší než běžní řidiči či spolujezdci. Projevuje se tento fakt nějak i v nabídce vašich servisních služeb nebo k nim přistupujete jako k běžným zákazníkům?

Všichni klienti OPEL Handycars spadají u nás do skupiny VIP klientů, kterým poskytujeme slevu na materiál, inspekční servis do 24 hodin, prioritní příjem do servisu , pic – up servis (dovoz a odvoz vozu), umytí vozu po servisní prohlídce zdarma a asistenční služby na 6 roků zdarma.

Co by si měl zákazník na vozíku promyslet, než si vybere automobil? Je alespoň pár základních doporučení?

Je nutno zvážit, k čemu a za jakým účelem budu vůz používat, kolik km ročně najedu, zda budu jezdit sám či nikoliv. Jak jsem již uvedl, je dobré myslet na budoucí rodinu a děti. Pokud je mým partnerem rovněž osoba se zdravotním postižením, je možné sdružit investice dvou státních příspěvků. Dále je dobré promyslet, zda budu potřebovat úpravu vozu a zda se všichni i s pomůckami do auta vlezeme i v případě, když pojedeme na víkend či na dovolenou. Osobně doporučuji nekupovat nejlevnější variantu se základním vybavením – auto budete používat 10 roků.

Stejné upozornění platí i pro případ ojetých vozů. Žádný prodejce nemůže stav vozidla stoprocentně garantovat.

Každá značka auta má své přednosti, své charakteristiky. Jaké jsou podle vás vozy značky Opel?

OPEL je dnes stabilní automobilkou koncernu General motors, který do vývoje OPEL dnes investuje značné finanční prostředky, protože mu důvěřuje. Očekáváme nové motory a nové podvozky. Dále je to řada maličkostí a předností – parkovací systém CITY, systém START při stání vozu na křižovatce, otevírání zadních dveří u MERIVA, výsuvný držák na kola ze zadních dveří…Velkou předností OPEL je modelová nabídka. Od nejmenších, přes ASTRA, MERIVA, INSIGNIA, COMBO, ZAFIRA až po VIVARO a MOVANO. Milovníky SUV jistě potěší i nové MOKKA. Všechny vozy lze mít i s automatickou převodovkou. Pouze ADAM až od příštího roku. OPEL nestagnuje, jde dopředu a je sexy.

Klíčová slova: