Internet a můj handicap: Už jen dva týdny do uzávěrky literární soutěže

03.02.2012 14:35

Úroveň dvacítky příspěvků, dosud došlých do 8. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, je velmi vyrovnaná. Šance na získání první ceny - chytrého mobilního telefonu a dvouletého bezplatného připojení k internetu od společnosti Telefónica Czech Republic - jsou tedy ještě otevřené, stejně jako na další z hodnotných cen. Uzávěrka soutěže, v níž autoři mohou vyjádřit, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s jejich handicapem, je 19. února. Ke slavnostnímu vyhlášení výsledků dojde 17. března v Kongresovém centru Praha na konferenci INSPO.

Na oceněné účastníky literární soutěže čeká ještě další chytrý telefon od společnosti Telefónica Czech Republic, která je generálním partnerem konference INSPO, pět soutěžících získá program Zoner Photo Studio, čtyři slevové karty Handy Card Sphere umožňující čerpat slevy na více než 10 000 obchodních místech věnuje Car Club. Společnost Digitální studio (www.tisk-fotografie.cz) zhotoví třem autorům fotoobraz na plátně, knihy ze své produkce věnují nakladatelství Portál a Zoner Press a USB flashe nabídne tradičně AutoCont CZ, hlavní partner INSPO. Zvláštního ocenění se dočkají také tři autoři, jejichž práce nejvíce zaujmou redakce časopisů Gong, Můžeš a Vozka.

Literární soutěž Internet a můj handicap vyhlašuje BMI sdružení. V prvních pěti ročnících bylo úkolem autorů se zdravotním postižením ukázat, jak jim pomáhá internet vyrovnat se s jejich handicapem, jak ovlivňuje jejich život. Od šestého ročníku se soutěž tematicky rozšířila také o to, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením telefon.

Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 19. února 2012 na adresu info@helpnet.cz. Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

(wr)

Klíčová slova: