INSPO 2014: Od ústní myši po sluchadlo v mobilu

24.01.2014 10:50

Na tři desítky prezentací zazní na konferenci INSPO, která se uskuteční v sobotu 15. března v Kongresovém centru Praha. Uživatele s pohybovým omezením jistě zaujme například ústní myš, pomocí které lze ovládat nejen počítač, ale i domácí spotřebiče.

Aplikace Hearing Aid vytvoří z mobilu náhradu sluchadla pro nedoslýchavé osoby. Pro zrakově postižené uživatele je určeno rozhraní Blind Shell pro ovládání dotykových telefonů s Androidem.
Již 14. ročník ojedinělé konference o informačních a komunikačních technologiích usnadňujících život lidem se zdravotním postižením pořádané BMI sdružením přinese i několik organizačních premiér. Vedle AutoContu CZ, který je tradičním partnerem, se stala generálním partnerem konference Nadace Vodafone a technologickým Středisko Teiresiás. A poprvé bude zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči ve všech třech jednacích sálech.
Na konferenci budou tradičně vyhlášeny výsledky 10. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, která má uzávěrku 16. Února. Její pravidla jsou zveřejněna na stránkách www.inspo.cz, kde najdou zájemci rovněž program konference a registrační formulář.
Po prvním týdnu od zahájení registrace se přihlásilo na konferenci již více než 70 účastníků. Zájemci by proto neměli nechávat přihlášení až na poslední chvíli, protože se dá očekávat předčasné ukončení registrace kvůli naplnění kapacity 300 účastníků. Konferenční poplatek 200 korun, který zahrnuje i oběd,  celodenní občerstvení a sborník, se platí až na místě při prezenci.

Jaroslav Winter

 
 
Klíčová slova: