I na vozíku lze tančit

18.04.2012 21:56

VerTeDance a Divadlo Archa uvádějí 29. dubna premiéru inscenace SIMULANTE BANDE.

V inscenaci SIMULANTE BANDE hledají VerTeDance neotřelé možnosti pohybového vyjádření ze spolupráce zdravého a fyzicky handicapovaného člověka. Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová si kladou za cíl předestřít alespoň malou část nečekaně široké škály problémů, se kterými se handicapovaní lidé den co den potýkají ve snaze žít „normálně“. Své výjimečné životní zkušenosti nemusí hrát, skutečně je totiž žijí.

Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová si kladou za cíl tyto prožitky v kondenzované leč humorné formě přenést na divadelní scénu, vytvořit působivé autentické dílo, které by diváka uchvátilo nejen po obsahové, ale i po estetické stránce a nabídnout tak jiné perspektivy pohledu na význam pojmu handicap.

Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová ke vzniku své nové choreografie doplňují: „Prvotně nám šlo o to, vytvořit pěkné představení. Zkoumaly jsme ženské tělo, jeho krásu a přitažlivost i jeho rozsahy a individuální limity. Omezený pohyb se pro nás stal inspirací a hnacím motorem, pro laiky svá, často neviditelná, omezení tanečníci přetavili do neuvěřitelných výkonů.“

Pro představení vznikl i vůbec první taneční vozík, který je kromě vyšší stability rovněž lehčí a lépe otáčivý. V neposlední řadě se jedná o zajímavý estetický prvek, který choreografky při vzniku vizuální podoby inscenace náležitě využily.

Autorskou hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes. Po premiérovém uvedení bude následovat debata s tvůrci a účinkujícími.

Premiéra: 29. dubna 2012, 20.00, Divadlo Archa

Repríza: 5. června 2012, 18.00, Divadlo Archa

www.vertedance.com
http://www.youtube.com/watch?v=4rBOctx3cvY
www.archatheatre.cz

Rezervace a vstupenky online: http://vstupenky.archatheatre.cz

Klíčová slova: