Heřman Volf v Kosatci

09.02.2012 21:35

Šestačtyřicetiletý sportovec, který už několik let vyráží na handbiku do Evropy, bude vyprávět 15. února v Pardubicích o svých úspěších a snech, ale i prohrách a překážkách, které musí v životě zdolávat.

Doprovodí ho režisér Miloslav Doležal, jeho přítel, který v současnosti dokončuje dokumentární film Cesta za nadějí. Ten zachytí vozíčkářovu loňskou jízdu do Itálie, která začala 17. června na Mariánském náměstí v Praze a trvala devatenáct dní. Kromě poutavého vyprávění dojde i na ukázky z předchozích dvou filmů o Heřmanovi. Dozvíte se o jízdách do Paříže či Banské Bystrice a nahlédnete i do jeho soukromí.
„Pro mě je důležité povzbudit a inspirovat ostatní lidi, a to nejen zdravotně postižené. Snažím se jim ukázat, jak se dá žít naplno i na vozíku. A mám radost, když se mi povede dodat někomu chuť nebo kuráž něco zásadního změnit. Je úžasné, když za mnou přijde zdravý člověk a řekne, že viděl film o mé jízdě a byla to pro něj velká vzpruha! Funguje to i v opačném směru: podpora lidí zase nabíjí energií mě,“ vysvětluje Heřman svou hlavní motivaci k obdivuhodným sportovním výkonům.
Opět nebude nouze o úsměvné příhody z cest, bystré postřehy či zajímavá srovnání podmínek pro vozíčkáře v Česku a v zahraničí. Zvídavé dotazy z publiky vítány!
Možná si po setkání s Héřou i vy přisvojíte jeho životní krédo: „Skoro všechno se dá nějak zvládnout, když má člověk vůli a kuráž. Vždycky si říkám: Hlavně se z toho nepodělej!“ Zvlášť když zjistíte, s jak velkými problémy vozíčkář bojuje ve svém osobním životě...
Začátek únorového večera je v 19 hodin. Vstupné 30 korun bude použito na vybavení integračního centra Kosatec v rámci veřejné sbírky Kapka vody pro Kosatec. Místo v sálu si můžete rezervovat na telefonu 466 052 050 či e-mailu filip.novotny@caacz.cz.

Miloš Pelikán


Integrační centrum Kosatec od loňského září provozuje Česká abilympijská asociace. Jde o zařízení, které slouží především lidem se zdravotním postižením, ale také rodinám s dětmi či sociálně znevýhodněným osobám. Aktuální informace lze najít na stránkách www.caacz.cz.

Klíčová slova: