Heřman Volf již zná "svých" 18 dětí

19.05.2012 11:57

Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf ve spolupráci s MILD production, Nadačním fondem Cesta bezpečí a Národní abilympijskou asociací vybrali z celé České republiky 18 dětí s pohybovým postižením, aby jim v rámci projektu „Cesta za snem“ splnili jejich sny. Vozíčkář Volf hodlá překonat rekordní vzdálenost 2000 km mezi Prahou a norským Oslem, a to jen za pomoci svých vlastních paží. Tuto extrémní cestu na sever nazvanou „Cesta za sny našich dětí“ uskuteční bývalý atlet v sedle speciálního kola na ruční pohon – handbiku.

Přípravy čtvrtého ročníku projektu CESTA ZA SNEM vozíčkáře Heřmana Volfa jdou do finále. V současné době jsou již známá jména 18 handicapovaných dětí, pro které Heřman překoná vzdálenost 2000 km mezi Prahou a norským Oslem, a to jen za pomoci svých paží. Cesta do norského hlavního města na pomoc postiženým dětem odstartuje 15. června 2012 z Mariánského náměstí v Praze.
 
Projekt Cesta za snem vozíčkáře Heřmana Volfa a společnosti MILD production pomáhá již čtvrtým rokem. Hlavním posláním je šíření myšlenky, že usednutím na invalidní vozík život nekončí. Motivační projekt bude opět pomáhat také konkrétně. Letošní čtvrtý ročník CESTY ZA SNEM nese podtitul „Cesta za sny našich dětí.“ Ve spolupráci s Nadačním fondem Cesta bezpečí a Českou abilympijskou asociací hodlá Heřman Volf splnit sny 18 dětem s postižením pohybového aparátu.
 
Děti, podle kterých bude pojmenováno 18 etap cesty do norského Osla, byly vybrány z celé České republiky. Produkční tým projektu navštívil všech 18 rodin s kamerou. Vznikl tak unikátní materiál, mapující osudy a sny jednotlivých dětí. „To, co jsme během těch několika dní natáčení zažili, předčilo naše očekávání. Tím, že jsme děti poznali, se náš vztah změnil. Není to už jen touha pomoci, náš vztah je osobní. Poznali jsme jejich životy, pustily nás k sobě, do svých rodin. Všechny tyto děti mají něco společného, životní energii, sílu, touhu, vytrvalost a chuť žít. Věřím, že jejich entuziazmus nakazí každého, kdo se s nimi díky projektu seznámí,“ říká producent Cesty za snem Miloslav Doležal.
 
Jednotlivé video medailonky jsou postupně zveřejňovány na internetu. Prohlédnout si je můžete na oficiálních stránkách projektu v sekci http://cestazasnem.cz/cs/homepage/ostatni-zpravy nebo na facebooku www.facebook.com/Cesta.za.snem.
 
A o čem děti sní? „Nejčastěji se mezi přáními objevovala výpočetní technika nebo sportovní pomůcky jako je tandemové kolo, tříkolka či motomed. Na druhou stranu jsme dostali také spoustu netradičních přání. Například Jirka Černohorský z Bolatic si touží poprvé zaplavat v moři, Maruška Večeřová z Lipoltic by chtěla strávit víkend na safari v Hradci Králové a Marek Hrnčál z Košumberku by rád dal dohromady hudební skupinu na muzikoterapii,“ prozradila Aurin Nedbalová, ředitelka Nadačního fondu Cesta bezpečí, jež si vzala za své naplnění dětských snů.
 
Do startu závěrečné expedice zbývá už jen pár týdnů. Hlavní aktér, Heřman Volf, který už na svém kole pokořil Paříž, Banskou Bystrici a Řím, je vývojem situace nadšený.
„Když se dívám na děti, za které pojedu, cítím se opravdu šťastný. Všechny pojedou pořád semnou. Budu je mít vzadu „v batohu“ a budu se k nim obracet, kdybych náhodou ztrácel sílu,“ směje se šestačtyřicetiletý neprofesionální cyklista Heřman Volf.
 
Odkazy na zveřejněné videomedailony dětí:
 
Dan Markvart, Praha                             http://vimeo.com/41405768
Míša Veselý, Písek                       http://vimeo.com/41484864
Barbora Sedláčková, České Buděj. http://vimeo.com/41485254
Honzík Haták, Tábor                            http://vimeo.com/41485780
Natálka Brixí, Čechtice               http://vimeo.com/41486301
Adam Peška, Rohovládová Bělá     http://vimeo.com/41660947
Maruška Večeřová, Lipoltice                  http://vimeo.com/41664159
Lucka Vrátilová, Lozice               http://vimeo.com/41690304
Marek Hrnčál, Košumberk            http://vimeo.com/41691404
Janinka Skálová, Šumperk            http://vimeo.com/41928007
Tomáš Medek, Bruntál                 http://vimeo.com/41928491
Hanička Silná, Opava                            http://vimeo.com/41929087
Jirka Černohorský, Bolatice                   http://vimeo.com/41929660
Eliška Hyčicová, Partutovice                  http://vimeo.com/41930720
Jakub Balcárek, Klopina              http://vimeo.com/42082092
Míša Zahálka, Horní Libochová      http://vimeo.com/42083586
Stáňa Nováková, Litoměřice                  http://vimeo.com/42085403
Filip Grohman, Litoměřice           http://vimeo.com/42152924

 
Klíčová slova: