Grada – barevná čítárna

29.04.2012 17:26

Zajímavý projekt připravily Barevné domky Hajnice s vydavatelstvím Grada Publishing. Hajničtí věnovali prostory Oranžové kavárny v Trutnově a Grada knihy.

Návštěvníci Oranžové kavárny si tak mohou u šálku lahodné kávy nebo voňavého čaje  přečíst zajímavé knížky právě tohoto vydavatelství.

Grada – barevná čítárna, zážitek, který stojí za to   

Příjemné prostředí, dobrá káva, čerstvé zákusky vlastní výrobky – to vše nabízí prostory Oranžové kavárny v Trutnově, ale to zdaleka není všechno, od května letošního roku je to i  možnost půjčit si a přečíst  knížky vydavatelství Grada Publishing. Záměrů, které vedly k realizaci tohoto projektu, bylo vice, ale jedním z nich byla i snaha BD Hajnice  dopřát návštevníkům kavárny novou službu, která se ke kavárenskému provozu hodí: možnost zapůjčit si knížku a naplnit známé a často používané rčení - Kniha je nejlepším přítelem člověka,

Není kavárna jako kavárna

Oranžová kavárna není kavárnou v pravém slova smyslu. Je spíše osvěžovnou všeho druhu pro maminky, studenty a aktivní lidi bez rozdílu věku, rasy a vyznání. Usměvavá Helenka vám nabídne kávu a výborný štrůdl i chlebíčky domácí výroby. Celý projekt je dalším krokem na cestě zapojení obyvatel BD do běžného života i příležitostí pro ty, kteří si uvědomují, že integrace osob s postižením do běžného života je velmi důležitou pro celou společnost. Totiž právě návštěva a využití služeb tomuto procesu napomáhají.

Čtenářské menu Oranžové kavárny:

Velký lexikon společenského chování
Jak prokouknout druhé lidi
Jak být neodolatelná pro každého muže
Velká kniha umění slovní sebeobrany
Michelangelo
Monet
Picasso
Velká kniha o pudlech
Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře
Vnitřní moudrost
Jak mít štěstí v lásce
Asertivní žena
Celulitida
Jak zůstat mladá, fit a krásná
Zdravá výživa
Buďte strůjci vlastního štěstí
Templáři
Kabala
Dopadení piráta Hromburáce
Lapálie s mořskou pannou
Cesta za krásným ostrovem
Bylinky pro děti a maminky
Jařmo, parkán, trdlice aneb Výkladový slovník historických pojmů, které upadají v zapomnění
Mastičkáři, čichači kávy, brabenáři
Psi celého světa

Táňa Pikartová

Klíčová slova: