Garden Café Taussig – kavárna, která pomáhá

10.04.2012 18:34

Slavnostní otevření nové sezóny tréninkové kavárny proběhne ve středu 25. dubna.

Na kulturním programu, který začíná od 15 hodin, se budou podílet žáci ze ZŠ Vodičkova a kapela Jazzoví kluci. Připraveno bude  občerstvení, točené pivo, grilované speciality a prodejní stánky s výrobky klientů Domova sociálních služeb Vlašská.

Tréninková kavárna Garden Café Taussig dává příležitost lidem s mentálním postižením rozvíjet základní pracovní a sociální dovednosti a touto cestou podporuje jejich začleňování do běžné společnosti. Klienti se za podpory asistentů podílejí na celkovém chodu kavárny a získávají tak co nejreálnější pracovní zkušenosti, které jim usnadní případné uplatnění se na volném trhu práce.

Kavárna se nachází v klidném prostředí Taussigovské zahrady v severní části Petřínských sadů a je tak ideálním místem k odpočinku a načerpání nových sil při toulkách Prahou. Součástí kavárny je také nádherná kaskádovitá zahrada, která se jen nedávno zpřístupnila veřejnosti, a proto unikátní výhled na Pražský hrad, který se odsud nabízí, je pro mnohé návštěvníky Prahy, ale i pro Pražany překvapující a nový.

Garden Café Taussig, Vlašská 25, Praha 1 – Malá Strana

Více informací najdete na www.cafe-taussig.cz.

Klíčová slova: