Festival MĚSTO NA KOLE představí také koloběžky pro handicapované

09.04.2013 14:34

Je nejenom přehlídkou letošních modelů kol, koloběžek a dalších strojů i služeb spojených s aktivním trávením volného času. Láká i na speciality na trhu s koly, koloběžkami či elektrokoly. Festival Město na kole představí rovněž koloběžku, na které mohou jezdit osoby handicapované, se sníženou pohyblivostí nebo i nevidomí. Vstupné na pražskou náplavku Na Františku stejně jako všechny aktivity je zdarma. Přijet můžete také přívozem z Kampy až na Dvořákovo nábřeží.

Jezdit na koloběžce mohou i osoby se sníženou tělesnou pohyblivostí, osoby s endoprotézami kloubů a kyčlí, slabozraké, nevidomé, lidé s Parkinsonovým syndromem a jiní.

„Ve spolupráci s německým specialistou na ortopedii, Dr. Johannesem Buschem, jsme vyvinuli koloběžku vhodnou pro osoby se sníženou pohybovou schopností,“ uvádí ředitel české výrobní společnosti Marek Kostka. Výsledkem dlouhodobé spolupráce je koloběžka vhodná pro všechny, pro které je běžný každodenní pohyb problematický. A díky specifickým vlastnostem je speciální koloběžka RE-HA hojně využívána i osobami se sníženou pohyblivostí.

Je velmi oblíbená například mezi lidmi trpícími Parkinsonovým syndromem nebo mezi lidmi s částečnou nebo celkovou endoprotézou kloubů a končetin. Koloběžka RE-HA je využívána k rehabilitačním účelům po vážných zraněních. Koloběžku využívají dokonce i nevidomí. Koloběžka v těchto případech slouží jako odrážedlo pro dospělé. Jezdec sedí na speciálním sedle a zcela napnuté končetiny mu zajišťují správnou rovnováhu. Není to jen otázka zvláštního nadání, pevné vůle nebo vnitřního pocitu. Jízdu na koloběžce zvládnou bez problému i senioři nebo lidé s tělesným omezením. Každý se chce cítit zdravě a užívat života plnými doušky. A koloběžka navíc dodává pocit radosti a uspokojení. Lidé jsou vděční, že mohou na chvíli odložit své berle nebo vozíček a cítit se svobodně. Bez obalu lze říci, že RE-HA koloběžka je jedinečným dopravním prostředkem a jedinečnou pomůckou každodenního života.

Festival Město na kole nabízí také adrenalinové show, testovací dráhy, možnosti podpořit charitativní projekty, certifikace bezpečnosti dětských kol, sportovní přehlídky např. v kolové nebo na BMX a další víkendové aktivity. Akce se koná na náplavce Dvořákova nábřeží Na Františku a vstupné je zcela zdarma.

Mezi Městem na kole a Kampou bude jezdit přívoz pro cyklisty i pěší. Z Kampy (mezi mostem Legií a Sovovými mlýny) v každou celou hodinu, z Města na kole vždy v půl. Veškeré informace k programu, který na nábřeží o víkendu 13. (od 10 do 18 hodin) a 14. dubna (od 13 do 18 hodin)  připravujeme, jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách akce: www.mestonakole.cz.

Lucie Šplíchalová

Klíčová slova: