Festival Jeden svět 2022 bude přístupný pro diváky s postižením

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se letos v březnu vrátí do kin. Proběhne po celé České republice od 21. 3. do 3. 4. Pražská část festivalu, která bude jako už tradičně přístupná pro všechny bez rozdílu, se uskuteční od 23. do 31. března. Na co se mohou těšit diváci se zdravotním postižením?

  • Filmy s audiopopisem pro nevidomé a slabozraké. 
  • Filmy s klasickými nebo s SDH titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. 
  • Debaty s exkluzivními hosty tlumočené do znakového jazyka nebo simultánně přepisované do češtiny. 
  • Relaxované projekce pro neuronetypické publikum. 
  • Projekce v bezbariérových kinech. 

Nedílnou součástí festivalu Jeden svět jsou jeho regionální části, díky kterým mohou diváci festival navštívit nejen v Praze, ale i v dalších českých, moravských a slezských městech. Festival odstartuje projekcemi pro veřejnost 21. března v Hradci Králové, Opavě a Ústí nad Labem. K těm se postupně přidá dvacet jedna dalších měst včetně Prahy.

Po skončení festivalu v kinech budou na www.jedensvetonline.cz od 3. do 17. dubna vybrané ročníkové filmy ke zhlédnutí. Festival se díky platformě dostává i k návštěvníkům a návštěvnicím, kteří nemají možnost přijít na projekci do jednoho z festivalových měst a kteří se tak mohou na vybrané snímky podívat z pohodlí svého domova – nebo kdekoliv jinde v České republice.

Více o festivalu na webu jedensvet.cz.

 

Klíčová slova: