Dotyk potmě pro seniory

Ústecká pobočka organizace TyfloCentrum se rozhodla potěšit starší lidi v domovech pro seniory v Ústí nad Labem a okolí pravidelnými masážemi od nevidomých masérů.

V rámce akce Giving Tuesday – Dotyk potmě pro seniory chtějí vybrat prostředky na financování masérů. Přispět může každý převodem na účet nebo pomocí QR kódu. 

Projekt pomáhá ve dvou rovinách – naplňuje dotykovou potřebu ze strany seniorů, navíc může výrazně pomoci při zdravotních problémech se svaly, při proleženinách apod. Dává také práci nevidomým masérům. Oboustranně bude setkání prospěšné i pro možnost setkávání se s handicapovanými lidmi a vytváření nových přátelských vazeb.

Jsme ze zkušeností z roku 2017, kdy jsme realizovali podobný projekt, přesvědčeni, že senioři tuto možnost velmi ocení, o to více po současné situaci s koronavirem a až to bude možné, budou je hojně využívat,“ uvádí Petra Honzátková z organizace Tyflocentrum Ústí nad Labem.

Na jednu masáž pro seniora je potřeba 150 korun, což je minimální částka za 45 minut masáže. 

Celkově bychom chtěli posbírat sumu na minimálně 400 masáží, abychom mohli službu nabídnout více domovům a zároveň jednotlivým seniorům i opakovaně,“ říká Honzátková.

Celkem je potřeba vybrat 60 000 korun. Přispět částkou 150 Kč může každý převodem na účet 0882980329/0800 nebo pomocí QR kódu na stránkách výzvy.

Maséři z chráněné dílny by za doprovodu organizace TyfloCentrum dojížděli do domovů pro seniory, například Domov pro seniory Chlumec, DOZP Trmice a další. 

Lucie Nemešová

Klíčová slova: