Dotace pro neziskovky pro rok 2020

Vláda schválila dokument Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2020 a zveřejnila též Přehled dotačních programů pro NNO ze státního rozpočtu pro rok 2020.

Sekretariát Rady vlády pro NNO na základě podkladů od ministerstev a sekretariátů poradních orgánů vlády, které poskytují dotace nestátním neziskovým organizacím, připravil přehled dotačních programů vyhlašovaných pro rok 2020.
Přehled vychází z materiálu Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím, který každoročně schvaluje vláda pro nadcházející rozpočtové období. Státní dotační politiku vůči neziskovým organizacím pro rok 2020 schválila vláda na svém zasedání dne 9. září 2019.

Na dotační programy určené výhradně pro žadatele z řad nestátních neziskových organizací v rámci 18 hlavních tematických oblastí bude vynaloženo 5,68 mld. Kč ze státního rozpočtu. Součástí přehledu jsou i dotační programy, které jsou otevřené širšímu okruhu žadatelů, tedy nejenom NNO. V rámci těchto dotačních programů se přerozdělí formou dotací dodatečných 2,33 mld. Kč. Celkem se plánuje vyčlenit na dotační programy pro rok 2020 v rámci hlavních oblastí státní dotační politiky 8,01 mld. Kč ze státního rozpočtu.

Přehled obsahuje kromě názvu dotačního programu a poskytovatele dotací také odhadovanou výši alokovaných prostředků pro rok 2020, dále vymezení okruhu oprávněných žadatelů, základní popis podporovaných aktivit a název strategického dokumentu, na jehož základě jsou dotační programy vyhlašovány.

Přehled dotačních programů ze státního rozpočtu pro rok 2020

Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči NNO pro rok 2020

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.