Domča, Terka a David mají nové ruce!

Sportovní protézy zaplatilo Konto Bariéry díky výtěžku charitativních běhů Run and Help. 

Tři nové sportovní protézy ruky si v Kontu Bariéry převzali školák Dominik, paraatletka Tereza a student David. 

Ačkoliv se Dominik, Tereza i David narodili bez části horní končetiny, spojuje je láska k pohybu. Jedenáctiletý Domča si oblíbil výlety na kole, sedmadvacetiletá Terka sbírá medaile na běžeckém oválu a sedmnáctiletý David rád posiluje. S chybějící rukou jim ale oblíbené sportovní aktivity dělaly potíže. A tak se jim - a dalším handicapovaným s podobným příběhem - rozhodlo Konto Bariéry pomoci.

Nadace věnovala mladým lidem, kteří se narodili bez ruky, nebo o ni přišli, už devátý ročník projektu Run and Help, charitativních běhů, do kterých se každoročně zapojují tisíce dětí a dospělých z celé republiky. A ti mezi sebou letos na dobrovolném startovném vybrali přes 800 tisíc korun na pomoc potřebným, půl milionu z toho právě na sportovní protézy.

Speciální náhrady horních končetin, které svým uživatelům umožní třeba chytit řídítka od kola nebo činku v posilovně, totiž stojí vyšší desítky tisíc korun a zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá.

První tři sportovní protézy ruky předala ředitelka Konta Bariéry Jolana Voldánová společně s protetiky z firmy Ottobock Dominikovi, Tereze a Davidovi 18. září a další budou následovat. 

„Sport má v životě handicapovaných lidí nezastupitelnou roli - rehabilitační i socializační. A Konto Bariéry ho dlouhodobě podporuje, mimo jiné projektem Sport bez bariér,“ uzavírá ředitelka Konta Bariéry Jolana Voldánová.   

Run and Help: https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Run-and-Help

Sport bez bariér: https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Sport-bez-barier

Příběh Dominika: https://www.kontobariery.cz/O-nas/Aktuality/Ruka-pro-Domcu

Rozhovor s Terezou: https://www.kontobariery.cz/O-nas/Aktuality/Hlavne-se-hybejte,-rika-paralympionicka-Tereza

Lucie Nekvasilová

 

 

Klíčová slova: