DMO POBYTY opět vyráží s klienty na rehabilitační pobyt

20.07.2013 2:00

Zorganizovat pobyt pro dvacet lidí s tělesným postižením není nic lehkého. A tím spíše ne pro člověka, který sám handicapem trpí. Přesto takové pobyty již řadu let probíhají, a to pod hlavičkou občanského sdružení DMO POBYTY o. s., kterému předsedá handicapovaná Kateřina Maxová. Pobyty se konají několikrát ročně na různých místech České republiky. Ten nejbližší se uskuteční ve dnech 21. až 28. července ve Sportovním centru v Nymburku.

Každý z klientů bude mít jako obvykle k dispozici svého asistenta, který mu bude poskytovat celodenní podporu a péči. Na každý den je připraven bohatý program. Kromě sportu, ke kterému místo konání akce přímo vybízí, je pro klienty připravena rehabilitace Dr. Vojty, příprava a realizace divadelního představení, plavba lodí, celodenní výlet do ZOO a na koncert a řada dalších lákadel.
 
Program však není závazný pro každého. „V případě únavy bude možnost individuálního programu a odpočinku,“ říká předsedkyně Kateřina Maxová. Důležité je, aby se klienti cítili na pobytu dobře. Hlavním účelem pobytu je pro klienty odpočinek, změna prostředí a získání nových zážitků. Zkušenosti ukazují, že klienti berou pobyt jako dovolenou, která by pro ně za jiných okolností byla jen velmi obtížně realizovatelná. Odpočinek zároveň uvítají i rodinní příslušníci klientů, kteří o ně doma celoročně pečují.
 
Žádný z pobytů se neobejde bez pomoci, a to jak finanční, tak materiální i fyzické. Poděkování tedy patří v první řadě všem sponzorům a dále asistentům, kteří se budou klientům věnovat, a to zejména Mgr. Heleně Šádkové, která zároveň ve sdružení působí jako odborná poradkyně a významným způsobem se podílí i na organizaci pobytů. Dále patří poděkování obecně prospěšné společnosti Spokojený domov, která na pobyt vysílá svého zaměstnance Petra Nováka jako asistenta.
 
„Klidně se přijeďte podívat, rádi všechny přivítáme. Pokud se k nám nedostanete, podívejte se na naše webové stránky www.dmopobyty.cz,“ dodává Kateřina Maxová.
 
Petr Novák
Klíčová slova: