Čtyři volná místa v chráněném bydlení

14.12.2012 0:28

V rodinném domě v klidné okrajové části Jindřichova Hradce nabízí občanské sdružení Okna. 

Chráněné bydlení poskytujeme od roku 2010.  K dispozici jsou 4 jednolůžkové pokoje, 2 dvoulůžkové pokoje (mají společnou kuchyni a obývací místnost, sociální zařízení je k dispozici vždy pro 4 uživatele) a 2 dvoulůžkové apartmány – garsonky ( mají vlastní vchod, bezbariérovou koupelnu, kuchyňskou linku). Objekt je částečně bezbariérový, nepřístupné pro vozíčkáře je pouze podkroví, kde jsou pokoje pro 4 uživatele. U domu je též menší zahrada s pergolou pro letní posezení.

Službu poskytujeme lidem s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Požadavkem je určitá míra samostatnosti klienta; vhodnost zařízení je vždy nutné individuálně posoudit. V bydlení uživatelé vedou s podporou asistentek společnou domácnost, o denní povinnosti se vzájemně dělí a střídají s ohledem na své schopnosti.

Od ledna 2013 zvyšujeme kapacitu z 6 na 12 uživatelů. V současnosti nabízíme ještě 4 volná místa (ve dvoulůžkových pokojích a jednom apartmánu), jsme schopni přijmout i pár (apartmán je pro něj ideální). Zajišťujeme nepřetržitou asistenci: asistentky jsou přítomny 24 hodin denně. Můžeme tedy přijmout i uživatele, který potřebuje dopomoc i v nočních hodinách.

Kontakt: sociální pracovnice Marie Mottlová, telefon: 774 473 887, e-mail: mottlova@okenko.eu, www.okenko.eu.

Klíčová slova: