Čtyři speciální protézy a rehabilitační pobyt na Malvazinkách pro lidi po amputaci

To je výsledek charitativního běžeckého závodu závodu RUN for HELP.

I letos Rehabilitační klinika Malvazinky podpořila charitativní běžecký závod pro celou rodinu příhodně pojmenovaný RUN for HELP. Akce se uskutečnila za významné podpory MČ Prahy 7 25. července na pražské Letné.

Druhého ročníku závodu se zúčastnilo 900 sportovců, kteří se už kolem poledního začali scházet na letenské pláni. Kromě hlavního závodu na 8 km, vedlejšího na 4 km a speciálního závodu NO FOOT RUN pro osoby po amputaci si mohly zasoutěžit i děti všech věkových kategorií.

Po oficiálním zahájení, kterého se zhostily zástupkyně pořadatelské organizace NO FOOT NO STRESS poslankyně Andrea Brzobohatá a fyzioterapeutka Hanka Kohoutová, čekal návštěvníky kromě série závodů také bohatý doprovodný program.

Pohybové dovednosti zejména nejmladších účastníků prověřil Honza Onder se svou dynamickou choreografií a hudební zážitek zajistila svým milým vystoupením Monika Absolonová, která se na závody dostavila se svým starším synkem Tadeášem.

Svou přítomností běh podpořili i další patroni akce – Jan Čenský, Antonín Panenka, zpěvačka Dasha, Yvetta Blanarovičová a Petr Rezek. Ze světa profesionálního sportu na Letnou zavítal  také úspěšný paralympionik Jirka Ježek, který si zaběhl jak speciální závod NO FOOT RUN, tak hlavní závod na 8 kilometrů! 

"Cílem je startovné, které věnujeme na nákup protéz pro amputované lidi. Běh je určen pro celou rodinu. Mohou běžet malé děti, ale klidně také maminky s kočárkem,"říká Andrea Brzobohatá, organizátorka již druhého ročníku charitativního běhu RUN for HELP.

Nálada na Letné byla báječná a celkovou pozitivní atmosféru dokreslilo i symbolické předání dárkového poukazu na rehabilitační pobyt pro 16 osob v hodnotě 145.600 Kč, který sdružení NO FOOT NO STRESS oficiálně předala lékařská ředitelka MUDr. Soňa Musilová z Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.

Andrej Bosanac

Klíčová slova: