Čtyři miliony korun pro studenty s handicapem

Tolik vynesl 16. aukční salon výtvarníků, který uspořádalo Konto Bariéry.

Dražba, při které si lidé mohli vybrat z celkem 430 děl od předních českých umělců, se konala 10. prosince on-line na portálu Artslimit.com a vynesla 4 054 800 korun. Z výtěžku nadace přispěje na stipendia pro handicapované studenty. 

Charitativní aukce pořádá Konto Bariéry už od roku 1993, obvykle jednou za dva roky. Dražbě předcházela výstava v pražském Karolinu. Samotná aukce se uskutečnila on-line na portálu Artslimit.com.

"Pro mě to byla premiéra a byla jsem nadšená! Sledovat on-line aukci v přímém přenosu byl chvílemi velký adrenalin. A mám radost, že jsme přesáhli hranici 4 milionů a budeme moci dál podporovat handicapované studenty. Velký dík patří nejen výtvarníkům, kteří do aukce svoje díla věnovali, ale samozřejmě i všem kupcům, kteří byli v mnoha případech velmi aktivní. A také bych ráda poděkovala Galerii Kodl, která pro nás tradičně aukce pořádá, a to bez nároku na honorář,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 | Konto Bariéry Jolana Voldánová. 

Celkem si lidé mohli vybrat ze 430 děl od 367 českých umělců. 

Vydražilo se jich 258 za celkovou částku 4 054 800 korun. Celkem 172 děl míří do doprodeje, zájemci je najdou na www.aukcnisalon.cz.

Vydražené peníze pomohou studentům s handicapem zaplatit třeba dopravu do školy, nebo služby asistenta, bez kterého se neobejdou. Stipendium Bariéry ročně využívá více než 50 handicapovaných středoškoláků a vysokoškoláků.

Aukční salony Konta Bariéry si za třicet let získaly řadu příznivců mezi sběrateli, umělci i v široké veřejnosti. Všichni výtvarníci poskytli svá díla nadaci jako dar, honorář si neúčtuje ani pořádající Galerie Kodl.

„Jsme velice rádi, že jsme mohli být součástí 16. dobročinné aukce Konta Bariéry. Naše dražební platforma zaznamenala velký počet nových dražitelů a zájemců o umění, kteří svým příhozem přispěli na dobrou věc,“ říká za portál Artslimit.com Matyáš Kodl. 

Top 5 vydražených děl: 

1. Rittstein Michael, Dostaveníčko, 215 000 Kč

2. Mádrová Mirka, Vinní chlapci, 150 000 Kč

3. Kolíbal Stanislav, Spojitosti a průniky II, 108 000 Kč

4. Jahodová Merlin, Poryvy větru, 102 000 Kč

5. Vašíček Aleš, Sektor, 93 000 Kč

 

Lucie Nekvasilová

 

 

Klíčová slova: