Čtvrt století Ceny Olgy Havlové

Pro 25. ročník Výbor dobré vůle sbírá nominace na osobnost se zdravotním postižením, která přes svůj handicap pomáhá ostatním. Nominace je možné podávat on-line na www.cenaolgyhavlove.cz až do 10. dubna.

Kandidáta na udělení Ceny Olgy Havlové může navrhnout každý občan ČR. 

„O tom, kdo se stane laureátem a získá bronzovou sochu Olbrama Zoubka „Povzbuzení“, rozhoduje porota pověřená správní radou Výboru dobré vůle (VDV). Veřejnost můľe nejen nominovat kandidáty na Cenu Olgy Havlové, ale z nominovaných osobností pak vybrat i držitele Ceny veřejnosti,“ upřesňuje Monika Granja, ředitelka VDV a dodává: „V těchto dnech nám do nadace dorazila socha od Olbrama Zoubka, kterou 27. května slavnostně předáme vítězi.“

„Nabídl jsem několik variant sošky, ale teprve při dalším setkání v mém ateliéru paní Olga vybrala téma Povzbuzení," připomněl před několika lety sochař Olbram Zoubek, který vytvořil například i posmrtnou masku Jana Palacha.

Cenu Olgy Havlové vyhlásila paní Olga v roce 1995 s cílem ocenit lidi se zdravotním postižením, kteří i přes svůj handicap dokážou velké věci, a jsou tak inspirací k překonávání překážek i zdravým lidem. Loni si ocenění odnesl Pavel Šturm, který je předsedou Pražského spolku neslyšících, za svou více než 30letou dobrovolnickou činnost věnovanou lidem se sluchovým postižením.

Jana Taušová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.