Co se do letáku nevešlo

Grafička Štěpa Našincová prošla tranzitním programem a získala zaměstnání ve společnosti Maturus. Ta nyní vyhlašuje výběrové řízení pro osoby se zdravotním handicapem na pozici grafik junior a Štěpa inzerát doplňuje o osobní zkušenosti z tranzitního programu. 

Tranzitním programem jsem prošla minulý rok. Předtím jsem grafiku dělala jen tak, pro známé, na koleni a většinou zadarmo. Teď jsem v MATURUS, o. p. s. zaměstnaná. Jako grafička. Měla jsem prostě štěstí. A nový běh tranzitního programu mi umožňuje stejnou šanci nabídnout i dalším. A protože vím, s čím jsem se sama potýkala, než jsem se přihlásila, a protože se pořád ještě raduju ze spousty věcí, které jsem nečekala, chtěla bych náš inzerát trochu rozvést. Pro ty, kteří si z nějakého důvodu nejsou jisti. Prací, námi, nebo sami sebou.

 

Čeho se rozhodně bát nemusíte:

● Svého handicapu

- lidi okolo mají s handicapy zkušeností až až, umíme si pomáhat a dokážeme překonat spoustu omezení

- studio máme v areálu Jedličkova ústavu, takže budovy i celé okolí jsou bezbariérové, metro za rohem a zastávka H1 na rohu.   

- nikdo na vás nebude koukat divně, když něco nepůjde. Vymyslíme to prostě tak, aby to šlo :)

● Našeho handicapu

- jsme sociální firma, ale ne chráněná dílna. Zákazníkům chceme nabízet kvalitní práci, ne pocit uspokojení z dobrého skutku.

 

Na co se můžete těšit:

● Práce

- ať už se grafice věnujete okrajově nebo naplno, vždycky je skvělý mít kolem sebe ještě někoho, kdo k tomu přidá něco navíc. Radu, jiný pohled, inspiraci…

- naučíte se ocenit svou práci i sami sebe, jednat se zákazníky, zařizovat tisk a dopravu… prostě to, co budete potřebovat, pokud se grafikou budete chtít živit i po skončení tranzitního programu.

- výsledky jsou vidět. Doslova. To je moc příjemný pocit.

● Prostředí

- lidi – nemám co dodat, ale smekám. Obrovský příliv inspirace ve všech směrech a ze všech směrů.

- Ta Kavárna je pár kroků od našeho studia – a se slevou pro zaměstnance, která se vztahuje i na nás :)

- park Na Topolce, vyhlídka na Vltavu a kopce za ní nebo na Vyšehrad v celé své kráse. Paráda

 

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.