Človíčci člověku

21.05.2014 21:24

16. května se v Újezdu nad Lesy uskutečnila oslava Dne Země. Sice byla zima jak v ruském filmu a občas do toho zapršelo, přesto se předvedli policejní psi v akci, také dravci roztáhli svá křídla a pro uklidnění napínavé situace zatančil pes. Vyzval také i svou paničku a nakonec se nádherně uklonil. Ve stáncích bylo k mání spousta dobrého jídla a malířka z občanského sdružení Dobré místo vystavovala své obrázky a také na požádání kreslila a malovala.
Děti, žáci a obyvatelé Újezdu nad Lesy oslavili Den Země také tím, že posbírali víčka z PET lahví a výtěžek z prodeje se rozhodli věnovat osobě se zdravotním postižením. A víte co? Vybrali si právě mě. Moderátor celé akce, Vlastimil Korec, byl velmi profesionální a ke mně milý. Pan starosta, Pavel Roušar, je velmi angažovaný a hlavně se snaží udělat maximum pro obec. Celou akci uspořádala a zorganizovala Martina Nejtková, referentka odboru životního prostředí a dopravy, které patří pochvala za perfektní průběh.
Nasbíralo se neuvěřitelných 505 kg víček, což dohromady bylo přes 50 pytlů. Na fotce s těmi zásobami vypadám spíše jak na fotce ze skládky, ale konkrétně tato víčka se nikde nebudou válet a zatěžovat planetu. Dětem jsem slíbila, že za jejich finanční podporu budu více rehabilitovat a to především svůj dech a mluvení, protože teď se mnou prostě nepokecáte.
Milé děti, až se potkáme příště, už Vám osobně a svým hlasem řeknu Děkuji.
 
Monika Henčlová
Klíčová slova: