Chystá se happening před MPSV kvůli sKartám

21.04.2013 19:25

Úřady práce neustále vydávají sKarty, i když předseda vlády Petr Nečas jasně prohlásil sKarty za „mrtvý projekt“. Poslanecká sněmovna uložila vládě zastavit vydávání sKaret, Úřad pro ochranu osobních údajů konstatoval, že vydávání sKaret je v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů. Přesto ministryně Ludmila Müllerová odmítla zastavit jejich vydávání. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR se proto dohodla s KDU-ČSL, že uspořádají v úterý 7. května společný happening před MPSV ČR. Jeho cílem je upozornit na to, že ministryně L. Müllerová neustále odmítá zastavit vydávání sKaret.

Happening se uskuteční v úterý 7. května od 11 hodin před hlavním vchodem MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2. U MPSV ČR je malé parkoviště, kde je možné zaparkovat auta.

"Předpokládáme, že akce bude trvat přibližně jednu hodinu a věřím, že přijde i paní ministryně a vysvětlí nám, proč ještě nezastavila vydávání skaret," uvedl předseda NRZP ČR Václav Krása.

Dále konstatoval, že v posledních dnech se k představitelům NRZP dostala informace, že občané, kteří převzali sKartu nebo jim sKarta byla vnucena, jsou nyní obesíláni propagačními materiály České spořitelny. Do doby, než převzali sKartu, jim propagační materiály nebyly zasílány.

"Pokud by tato informace byla pravdivá, potvrdila by se naše tvrzení, že Česká spořitelna bude získaná data používat k marketingovým účelům. Pokud tomu tak je, jedná se o porušení zákona a zneužití osobních údajů osob, kterým byly předány skarty," konstatoval Václav Krása.

"Vážení přátelé, prosím Vás o urychlenou informaci, zda máte takovou zkušenost. Vás, kteří jste převzali sKartu moc prosím, abyste mi co nejdříve napsali na moji adresu v.krasa@nrzp.cz informaci, kolikrát Vám byly tyto materiály zaslány a zároveň bych potřeboval Váš souhlas se zveřejněním takové informace a spojení na Vás. Média mají zájem o tyto informace, neboť tím by se prokázalo, že sKarta má sloužit jako nátlak na občany, aby využívali produkty České spořitelny.  Chtěli bychom tuto věc zdokumentovat, neboť to by byl vážný argument proti sKartě.

Vážení přátelé, na závěr jednu informaci, která je pro mnoho z Vás důležitá. NRZP ČR zahájila jednání s MPSV ČR ve věci změny posuzování nároku na invalidní důchod, příspěvek na péči, průkazy OZP a nároky na jednotlivé dávky. Pokud máte špatné zkušenosti s posuzováním, můžete napsat na moji adresu v.krasa@nrzp.cz."

(wr)

 

Klíčová slova: