Chinaski, Žbirka nebo Koller

Na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku zazáří 19. října známé hvězdy.

Charitativní koncert Světlo pro Světlušku, který se letos uskuteční 19. října od 22 hodin v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny), se ponese v duchu motta „Pošli to dál“. Motto symbolizuje nejen trvalou snahu Světlušky inspirovat k pomoci nevidomým, ale zároveň ukazuje, že i zrakově postižení pomáhají lidem kolem sebe a motivují je. Benefiční koncert tradičně živě odvysílá Česká televize a Český rozhlas Radiožurnál.

V rámci koncertu opět vystoupí v duetu slavné osobnosti v doprovodu zrakově postižených muzikantů. O osm hudebních vystoupení se letos postarají Chinaski, Lenka Filipová, Miro Žbirka, David Koller, Xindl X a Jananas, Tereza Černochová a Jakub Ondra.

Písničky doprovodí smyčcový kvintet a světluščí sbor složený z Kühnova dětského sboru a zrakově postižených dětí Školy Jaroslava Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru v Praze. Celým večerem provedou moderátoři Lucie Výborná a Jan Smetana. Koncert si tradičně užije nejen publikum v sále, ale díky přímému přenosu také diváci České televize a posluchači Radiožurnálu.

Během přenosu odvysílá Světluška rovněž předtočené reportáže Den POTMĚ, v nichž si známé osobnosti vyzkoušely různé aktivity.

Pošli to dál je celé o energii a odvaze, což jsme se snažili vtisknout jak do výběru interpretů a písní, tak do hrdinů našich reportáží. To oni nám ukazují, že chtějí žít samostatný život a v rámci svých možností naplno a po svém. Proto se například potápějí do hlubin, pouští se ze svahu na prkně nebo absolvují maraton. A i poté mají energii na to, aby pomáhali druhým, vidícím i nevidomým. Těším se, že je na koncertě potkáte osobně,“ vyzdvihuje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

V medailoncích uvidí diváci po boku zrakově postižených FMX jezdce Martina Koreňe, hudebníka Mira Žbirku nebo herce Jiřího Langmajera. Chybět nebude ani medailonek s nevidomým sportovcem, trenérem a koučem Markem Moflárem z Prahy o tom, jak mu energie načerpané vrcholovým sportem umožňuje pomoc rozdávat druhým.

S akrobatickým vystoupením na šálách vystoupí také umělci Tomáš Pintér a Barbora Bartoňová, lektoři nového cirkusu Cirqueon a AirGym Art Company. 

V průběhu večera budou lidé moci Světlušce posílat dárcovské SMS či přislíbit finanční dar prostřednictvím call centra.

Více informací najdete na webu zde a facebookových stránkách zde.

Karolina Žampachová

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.