Chce pomáhat dalším

20.01.2014 10:33

Olga ŠÍPKOVÁ, moderátorka:
Kateřina Antošová je energická žena se smyslem pro humor a chutí žít naplno. A to i přesto, že před devíti měsíci spadla při sbírání ovoce ze stromu, rozdrtila si obratle a přerušila si tím míchu. Tato tragická událost ji inspirovala k napsání knihy, ve které by chtěla popsat svůj příběh odvahy a odhodlání.

Jan KULICH, redaktor:
Knihu chce Kateřina vydat vlastními silami s využitím projektu Hithit.cz, který lidem se zajímavým nápadem pomáhá sehnat peníze. Přispět na její vydání může každý a je jedno, jestli devadesáti korunami, nebo jedním tisícem. Za každou částku navíc čeká přispivatele dárek, třeba kurz na kole pro vozíčkáře.

Kateřina ANTOŠOVÁ, postižená:
Hlavně jsem chtěla říct ostatním, kteří na tom budou podobně jako já, protože těch lidí, kterým se úraz stane a posadí je na vozík je poměrně dost - asi 200 za rok, tak jsem jim chtěla říct, že se nic neděje, že život jde dál a že se s tím dá vyrovnat.

Jan KULICH, redaktor:
Cílová částka, kterou Kateřina plánuje na vydání šedesátistránkové knihy vybrat je padesát tisíc korun a jak slibuje, i tenká kniha může obsahovat silný příběh.

Kateřina ANTOŠOVÁ, postižená:
Je to deník svým způsobem, to znamená, popisuju těch prvních devět měsíců, ne den po dni a snažím se najít spíš ty humorný stránky toho života.

Jan KULICH, redaktor:
Během ročního působení projektu Hithit se podařilo vybrat už šest milionů a podpořit tak osmdesát projektů.

Pavel EICHLER, Hithit.cz:
Projekt, který chce uspět na Hithit.cz musí mít především silný a kvalitně popsaný příběh.

Kateřina ANTOŠOVÁ, postižená:
Myslím že to vyjde, protože projekt už je asi dva týdny před uzavřením a vypadá to dobře.

Jan KULICH, redaktor:
V projektu Hithit uspěl i tvůrce animovaného filmu, ale také řada hudebníků, výtvarníků, nebo fotografů. Své štěstí tak může zkusit každý. Stačí k tomu dobrý projekt a trocha odvahy. Pro TV Barrandov - Jan Kulich.  

Klíčová slova: