Charitní záchranná síť pomůže těm, kteří si nedokáží pomoci sami

Je jednou ze 16 služeb (nejmladší a současně i nejmenší) Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Její záběr je však široký. Cílovou skupinou jsou osoby v nouzi na území Oblastní charity Žďár nad Sázavou, které vypadávají ze systému podpory a pomoci institucí a dalších služeb, nebo je tato pomoc nedostatečná. Jedná se o osoby, které se na pracovníky samy obrátí, nebo jsou doporučeny jinými institucemi nebo službami, případně jsou vyhledány pracovníky Charitní záchranné sítě.

A co to znamená v praxi?

„Každý z nás se někdy může dostat do vážné situace, na kterou není připraven, neví si s ní rady a sám si neumí pomoci. Mezi naše klienty patří nejčastěji rodiny s dětmi, lidé se  zdravotním postižením či onemocněním, senioři, lidé, které potkala nenadálá tragická událost, osoby bez domova,“ vysvětluje Mgr. Jana Kincová Křížková, vedoucí Charitní záchranné sítě.

A jak je pomoc potřebným poskytována?

Pracovníci záchranné sítě s příchozím proberou jeho situaci a navrhnou možná řešení, doporučí další služby, případně nabídnou doprovod a pomoc při jednání s dalšími institucemi či službami. Mnohdy je tato nouzová situace spojena i s tím, že člověk nemá uspokojeny základní životní potřeby, nemá jídlo, hygienické potřeby, chybí mu základní vybavení domácnosti apod.

„V této chvíli můžeme poskytnout pomoc z prostředků projektu FEAD, který je změřen na materiální pomoc nejchudším osobám, potravinových sbírek, nebo přes naše sociální sítě hledat ochotné dárce, kteří věnují třeba dětskou postýlku,“ sděluje Jana Kincová.

Více informací o Charitní záchranné síti na www.zdar.charita.cz

Aleš Leznar

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.