Charitativní golfový turnaj na podporu SPOLU Olomouc

07.05.2012 1:35

Uskutečnil se za účasti přední české golfistky Kláry Spilkové a vynesl 185 tisíc korun.

Za účasti přední české golfistky Kláry Spilkové se v pátek 27.4.2012 uskutečnil v Golf Resortu Olomouc 3. ročník charitativního golfového turnaje, jehož cílem bylo získat prostředky na dofinancování sociálních služeb, které o.s. SPOLU Olomouc poskytuje lidem s mentálním postižením v olomouckém regionu.
Turnaj se konal za krásného slunečného počasí, které do golfového areálu ve Vésce u Olomouce přilákalo řadu účastníků. Hlavní hvězdou dne se stala nejlepší česká golfistka Klára Spilková, která turnaj zaštítila, s každým fligtem si zahrála na 8. jamce a své golfové umění předvedla i skupině klientů SPOLU Olomouc. Ti měli možnost hru nejen shlédnout, ale také si za asistence Kláry a profesionálního trenéra V. Rašky golf sami vyzkoušet. Pro mnohé z nich to byla první zkušenost s tímto sportem, přesto si vedli bravurně.
Po skončení turnaje a vyhlášení vítězů proběhla dobročinná dražba, kterou moderoval lanškrounský duchovní Zbigniew Czendlik. Dary do dražby věnovaly známé osobnosti ze světa hudby a sportu: Josef Váňa, Jan Matura, Jaroslav Kulhavý, Nikol Sudová, Lukáš Bauer, David Bakeš, fotbalisté Sigmy Olomouc, hokejisté Plzně, Jiří Korn, Richard Müller, skupina NoName a mnozí další.
Celkový výtěžek akce dosáhl 185 tisíc korun - 160 tisíc je určeno na dofinancování sociálních programů SPOLU pro lidi s mentálním postižením, 25 tisíc putuje do Brna na podporu asistenčního psa Rockyho.
Klíčová slova: