Charita poradí lidem s péčí o nemocné a umírající

04.02.2014 16:25

OSTRAVA Novou službu nabízí Charita Ostrava lidem, kteří v domácím prostředí pečují o dlouhodobě nemocné nebo umírající blízké. "Pro zájemce připravila pravidelný seminář, na němž se dozví nejen řadu informací, ale jeho součástí jsou i praktické ukázky," řekl mluvčí Charity Ostrava Dalibor Kraut.

Propojení správné zdravotní a sociální péče pomůže lidem důstojně prožít závěr života.
"Nabídka tohoto semináře vychází přímo z potřeb rodinných příslušníků a blízkých lidí, kteří doma pečují o dlouhodobě nemocného nebo umírajícího člověka. Zdravotní sestry Mobilního hospice Charity Ostrava často zaznamenaly otázky, jak péči lépe zvládat," uvedl ředitel Charity Martin Pražák. Dodal, že lidé se mnohdy obávají toho, zda péči zvládnou a nebudou muset své blízké předat do péče zdravotnického zařízení. "Seminář reaguje právě na tyto potřeby pečujících, aby mohli díky informacím a praktickým ukázkám od zdravotních sester Mobilního hospice tyto obavy či neznalost překonat," doplnil Pražák.
Lidé se na semináři například naučí podávat stravu, tekutiny a léky, dozvědí se také informace o pomoci při osobní hygieně, o polohování a prevenci proleženin nebo poznají různé druhy kompenzačních pomůcek. Zájemcům sestry poradí například i s žádostí o příspěvek na péči. Seminář se koná vždy první čtvrtek v měsíci od 14.30 v Hospici sv. Lukáše.

"Součástí semináře pro lidi pečující o rodinné příslušníky jsou i praktické ukázky." Dalibor Kraut mluvčí charity

Mutace - Mladá fronta DNES - Moravskoslezský kraj

Klíčová slova: