Český internet pomáhá již druhým ročníkem ojedinělé sbírky

21.03.2012 11:26

Po úspěchu loňského pilotního projektu se největší hráči českého internetu a dvě charitativní organizace opět spojili, aby mohli poskytnout pomocnou ruku těm, kteří ji opravdu potřebují. Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí připravily příběhy o lidech, ke kterým nebyl osud zrovna nakloněn. Od 19. března jim můžete prostřednictvím internetu přispět libovolnou částkou a tím jim pomoci řešit jejich nelehkou situaci. Stačí jen pár kliknutí. Všechny příběhy a další potřebné informace naleznete na www.internetpomaha.cz.

Tuto jedinečnou charitativní internetovou sbírku organizují Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí za vydatné mediální podpory největších provozovatelů českého internetu, profesní asociace sdružující internetová média SPIR a mnoha menších společností.
 
"Podařilo se nám zaujmout řadu velkých i malých internetových společností, které tento projekt podpořily. Na dobu trvání charitativního projektu zapomněli všichni tito hráči českého internetu na řevnivost, zmizela slova jako exkluzivita, konkurence. Pro Konto BARÉRY a Bílý kruh bezpečí, přesněji pro jejich klienty, se všichni spojili v jediném zájmu, pomoci. Patří jim dík za to, že nám uvěřili, že je oslovily příběhy klientů dvou zcela odlišných neziskových organizací. I my jsme chtěli ukázat, že v neziskovém sektoru umíme držet pohromadě a nebojíme se konkurence," říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.
 
Od 19. března se mohou uživatelé českého internetu seznámit s příběhy Hanky (45), která potřebuje doplatit vozík, Borise (13), který se po těžkém úrazu nechce vzdát sportování, a Bětušky (7), která již vyrostla z dětských kočárků a potřebuje vozík, aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět na něm do školy. Dále mohou lidé pomoci obětem trestných činů, jejichž počet v České republice neustále stoupá, a přispět na provoz nonstop linky pro oběti trestných činů. Pozůstalí po obětech vražd, jejichž život se ocitl v troskách, potřebují příspěvek na praktickou pomoc rodinám a oběti znásilnění zase na psychorekondiční 50tihodinový pobyt, kterým jim dodá sílu vzít zase život do svých rukou. Podrobnosti naleznete na www.internetpomaha.cz.
 
„Oběti kriminality zpravidla zůstávají ve stínu samotného činu. Ten bývá pro veřejnost přitažlivější. O to více oceňuji projekt internetové sbírky, která svou pozornost obrací na jedince a rodiny, kterým zločin zcela rozvrátil život. Solidarita a poselství ‚nejste na to sami‘ je tou nejlepší reakcí veřejnosti,“ uvádí Petra Vitoušová, prezidentka Bílého kruhu bezpečí.
 
Jaké jsou konkrétní možnosti pomoci:
Hance, Borisovi či Bětušce, kteří symbolizují činnost Konta BARIÉRY, lze pomoci odesláním libovolné finanční částky na on-line platební bránu kartou nebo bankovním převodem na sbírkový účet Konta BARIÉRY 17 111 444/5500 se speciálním variabilním symbolem pro Hanku 201201, Borise 201202 a Alžbětu 201203. Podpořit najednou je možné i roční dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na tel. číslo 87 777.
 
Pomoci obětem kriminality v České republice mohou dárci přispěním libovolné finanční částky kartou přes on-line platební bránu nebo převodem na sbírkový účet Bílého kruhu bezpečí 7894 7894/0300 (variabilním symbolem 201204 podpoříte nonstop telefonickou linku krizové pomoci pro oběti kriminality, variabilním symbolem 201205 umožníte poskytnutí okamžité praktické pomoci obětem kriminality a variabilním symbolem 201206 podpoříte psychorekondiční víkendové pobyty pro traumatizované oběti násilné kriminality). Podpořit pomoc obětem kriminality lze i dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK BKB odeslanou na tel. číslo 87 777.
 
Vše bude probíhat v souladu se Zákonem o veřejných sbírkách.
 
Příspěvky je možné posílat od 19. - 29. března. Pokud se podaří získat více peněz, budou tyto prostředky rozděleny mezi další podobně handicapované lidi a osoby zasažené násilnou kriminalitou, kteří pomoc potřebují.
 
 
Partneři akce:
AdMarket.cz, Aukro.cz, Centrum.cz, Commservis.cz, CSFD.cz, Euro.cz, Fashiondays.cz, Geewa.cz, Heuréka.cz, iDnes.cz, Impression Media.cz, Mall.cz, Motejlek.cz, K-MEDiA production, Seznam.cz, SPIR, Svět interiérů s.r.o., Tiskovky.info, Turistika.cz, Vykupto.cz, WLW.cz, Ženy.cz a řada dalších.
 
Klíčová slova: