Cena SozialMarie

Nejstarší ocenění pro sociální inovace v Evropě má uzávěrku přihlášek 23. ledna 2023.

Cílem SozialMarie je ocenit výjimečné počiny a seznámit středo- a východoevropskou veřejnost se sociálními inovacemi. Oceňujeme úspěšně realizované inovativní projekty, které reagují na aktuální společenské výzvy. 15 vybraných projektů odměníme 1. května 2023 finančním oceněním v celkové výši 54 000 euro (1 350 000 CZK).

PROČ STOJÍ ZA TO O SOZIALMARIE CENU USILOVAT?

 1. Získáte šanci vyhrát jednu z 15 cen, které uděluje naše odborná porota: 1. cena 15 000 euro, 2. cena 10 000 euro, 3. cena 5 000 euro, 12 x 2 000 euro.
 2. Všechny projekty, které budou nominované na některou z cen se zúčastní veřejného hlasování a mají šanci vyhrát 1 000 euro na vzdělávací účely.
 3. Všichni nominovaní budou pozváni na slavnostním předávání cen ve Vídni, jehož se kromě nominovaných projektů zúčastní také řada mezinárodní inovačních lídrů.
 4. Ocenění získají písemné uznání mezinárodní poroty, které je dobrou referencí při žádostech o granty, dotace a získávání dalších partnerů.  
 5. Jako nominovaní se stanete součástí mezinárodní sítě sociálních inovací a budete pravidelně zváni na akce zaměřené na sociální inovace.  
 6. Jeden z našich mezinárodních patronů si může vybrat váš projekt a pomoci vám s jeho dalším rozvojem prostřednictvím mentoringu
 7. Přihlášení je snadné a je jen na vás, jak se rozhodnete využít finanční odměnu, která je s oceněním spojena.

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

 1. Sociálně inovativní projekty ze všech sektorů – státního, občanského i soukromého.
 2. Aktuálně realizované projekty – projekty, které jsou již dostatečně rozpracovány, ale zároveň ještě nebyly ukončeny.
 3. Projekty realizované na území České republiky, Chorvatska, Maďarska, Rakouska, Slovenska a Slovinska.

JAK PŘIHLÁŠKU DO SOUTĚŽE PODAT?

Stačí vyplnit online přihlášku na našich webových stránkách. Vaši žádost posoudí dva nezávislí čeští hodnotitelé, kteří rozhodnou o tom, zda se váš projekt dostane do užšího výběru. Z užšího výběru projektů pak mezinárodní odborná porota vybere vítěze SozialMarie. Uzávěrka přihlášek je 23. ledna 2023 ve 23:55 hodin. 

Vřele doporučujeme začít s vyplňováním přihlášky s předstihem. Podáte-li přihlášku včas, usnadníte nám práci a snížíte pravděpodobnost, že se naše webové stránky v posledních dnech před koncem lhůty zhroutí z důvodu přetížení.

CHCETE SE NÁS NA NĚCO ZEPTAT, ZAJÍMÁ VÁS NĚCO?

 1. Podívejte se na podrobná kritéria způsobilosti a naše kritéria pro sociální inovace.
 2. Poznamenejte si své otázky a zúčastněte se on-line setkání „Questions & Answers“ (Otázky a odpovědi), které se uskuteční 15. prosince do 16:00 do 17:30 (pro podrobnější informace o akci sledujte naše webové stránky).
 3. Kontaktujte koordinátorku pro Českou republiku, Kateřinu Ptáčkovou, a přidejte se do české SozialMarie FB skupiny.

SLEDUJTE NÁŠ BLOG

Přečtěte si náš blog a buďte informováni o nejnovějších zprávách z komunity sociálních inovací SozialMarie. Spoluzakladatelka SozialMarie Wanda Moser-Heindlová získala titul Founder of the Year („Zakladatelka roku“) a po tříleté pauze způsobené pandemií jsme uspořádali mezinárodní setkání širšího týmu.  

Kateřina Ptáčková, koordinátorka SozialMarie Česká republika

Klíčová slova: