Cena kvality v sociální péči za rok 2019 míří i do Jihočeského kraje

Ocenění získalo Chráněné bydlení Naplno, které je součástí Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec.

Cenu kvality v sociální péči, soutěž o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice, pořádá již od roku 2004 redakce časopisu Péče o seniory ve spolupráci s Radou kvality ČR. Jedná se o významný projekt s celkově vysokým kreditem v rámci Národního programu podpory kvality v ČR. V letošním roce v ní uspěla i jedna z jihočeských sociálních služeb, a to Chráněné bydlení Naplno, které je součástí Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec.

Chráněné bydlení Naplno obdrželo svou vítěznou Cenu kvality v kategorii poskytovatelů sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením během slavnostního udílení cen v úterý 5. listopadu 2019 v prostorách Rytířského sálu Senátu Parlamentu ČR. Zástupci služby ji přebírali z rukou místopředsedy Senátu pana Milana Štěcha, senátorky Emílie Třískové, patronky ceny Gianny Conti a dalších významných hostů.

„Cena kvality je zásluhou všech zaměstnanců Chráněného bydlení Naplno a vizitkou jejich dlouhodobě vysoce profesionálního přístupu k práci s lidmi se zdravotním postižením," zdůraznil při předávání ředitel Centra sociálních služeb Jiří Blížil.

Chráněné bydlení Naplno patří mezi služby, které mají jasnou vizi, stále na sobě pracují, hledají dobrou praxi a cesty ke zlepšení zejména asistence a vztahu ke klientům. Služba také dlouhodobě a opravdově usiluje o zrovnoprávnění společenského postavení lidí s postižením, o inkluzi v rámci občanských komunit, ve kterých klienti bydlí. Velký důraz klade na dobrou asistenci, přístup ke klientům i kvalitní výběr, podporu a vedení zaměstnanců.

Vedoucí oceněné služby Mgr. Aleš Adamec k tomu dodává: „Chceme po našich zaměstnancích, aby přistupovali ke své práci naplno, kvalitně, čestně a bez výmluv. Aby ji vnímali jako poslání, a snažili se být pro ostatní příkladem dobré praxe. Nejen kvůli nám, ale i kvůli veřejnosti, aby věděla, že i lidé s postižením mohou žít běžným životem, pokud dostanou potřebnou kvalitní asistenci.“

Aleš Adamec

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.