Cena hejtmanky

06.01.2012 13:51

Návrhy na ocenění osobností spjatých s Ústeckým krajem je možné posílat do 28. února, jednou z kategorií je i sociální a zdravotní oblast.

Obyvatelé Ústeckého kraje mohou na krajský úřad zasílat své návrhy osobností, které se podle nich významně zasloužily o rozvoj regionu. Hlavním kritériem pro nominaci je spjatost jejich činnosti s Ústeckým krajem. Na krajský úřad už dorazily první návrhy. Přijímají se do 28. února 2012.

Z Ceny hejtmanky Ústeckého kraje by se měla stát nová tradice, která bude oceňovat výjimečné počiny lidí z různých oblastí, a to z regionálního rozvoje, kultury, sportu, vědy a výzkumu, či sociální a zdravotní oblasti včetně záchrany lidského života. Jde o to poukázat na aktivity, které si zaslouží naši pozornost a obdiv. Může se jednat o jednorázovou pomoc, o dlouhodobou práci či o výjimečný nápad, který pomohl zlepšit život obyvatel v Ústeckém kraji.

„Věřím, že nám naši občané pomohou vybrat a odhalit osobnosti, o kterých se jen tak neví, ale které si ocenění za svou činnost opravdu zaslouží. Každý jich má ve svém okolí určitě několik,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová, která se těší, až bude společně s krajskou radou a zastupitelstvem rozhodovat o tom, kdo cenu dostane. Kromě pamětního listu získá celkem pět oceněných (jeden v každé kategorii) také odměnu 100 tisíc korun.

Podrobnější informace jsou k dispozici na portálu Ústeckého kraje.

Alena Tichá

Klíčová slova: