Čas pro přihlášku na Univerzitu třetího věku

18.06.2013 2:00

Univerzita třetího věku představuje koncepci celoživotního vzdělávání pro zájemce každého věku, která se v České republice naplno rozvinula po roce 2000. V současnosti tuto možnost nabízí většina českých veřejných vysokých škol. A protože téměř všechny již zveřejnily program akademického roku 2013/2014, jak zjistil Helpnet při aktualizaci odkazů v rubrice Univerzity třetího věku, je nejvyšší čas se přihlásit ke studiu.

Přihlásit se mohou lidé, kteří nikdy vysokou školu nestudovali, i absolventi, kteří chtějí pokračovat v dalším rozvoji. Univerzita třetího věku má také výrazný socializační dopad. Slouží jako smysluplná výplň volného času seniorů. Lidé toužící po dalším vzdělávání se na kurzech potkávají se svými vrstevníky, se kterými mohou sdílet nové poznatky, zkušenosti a zážitky.

Nabídka kurzů na jednotlivých vysokých školách je velmi pestrá. Některé kurzy jsou dokonce již obsazeny, ale ve většině případů ještě není na přihlášku pozdě. Hledání vám usnadní rubrika Helpnetu Univerzity třetího věku.

Klíčová slova: