Byl(a) jste někdy účastníkem řízení před soudem?

Pokud ano a jste člověk s fyzickým anebo smyslovým postižením, vaše zkušenosti by obohatily disertační práci o tom, jakým překážkám čelí lidé se zdravotním postižením v řízení před soudem.

Prosba o rozhovor – osoby se zdravotním postižením

Dobrý den, 

jmenuji se Barbora Antonovičová a v rámci své disertační práce na Právnické fakultě Masarykovy univerzity se věnuji právu na přístup k soudu pro lidi s fyzickým a smyslovým postižením v České republice. Se zdravotním postižením mám osobní zkušenost, pohybuji se na mechanickém vozíku.

Jste člověk s fyzickým anebo smyslovým postižením a byl jste někdy účastníkem řízení před soudem? Pokud ano, pak mi právě Vy můžete pomoci.

Mým cílem je pomocí rozhovorů zmapovat, jakým překážkám čelí lidé se zdravotním postižením v řízení před soudem, na základě výsledků pak z pozice akademičky navrhnu těmto institucím potřebné kroky ke zlepšení. 

Rozhovor bude samozřejmě anonymní a nezabere víc než 30 minut.

V rámci rozhovoru se nebudu ptát na konkrétní případ, který jste před soudem řešili. Bude mě zajímat, jestli jste v rámci řízení obdrželi potřebnou podporu k tomu, abyste měli v řízení stejné postavení jako lidé bez postižení. Rozhovor proběhne online nebo v jiné formě, která Vám bude vyhovovat. Jsem připravena Vám zajistit podporu, která Vám umožní mi rozhovor poskytnout.

Pomozte mi nastartovat změnu k přístupnějšímu soudnímu systému. Budu Vám moc vděčná, pokud se rozhodnete se mnou sdílet Vaše jedinečné zkušenosti. 

V případě zájmu se mi ozvěte na e-mail b.antonovicova@seznam.cz.

Neváhejte se na mě obrátit rovněž s případnou žádostí o podrobnější nebo doplňující informace.

Děkuji předem za spolupráci.

S pozdravem
Mgr. Barbora Antonovičová
doktorandka 
Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Klíčová slova: