Byl zahájen třináctý Týden sociálních služeb ČR

V pondělí 4. října 2021 byl zahájen Týden sociálních služeb ČR pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Letos se koná již potřinácté. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. 

K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily svými aktivitami stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.

I když byly poslední dva roky ovlivněny pandemickou situací v České republice, zařízení přesto pro zájemce připravila zajímavý program, který koronaviru přizpůsobila.

Hlavní událostí celého týdne je tradičně dvoudenní XII. výroční kongres poskytovatelů sociálních služeb, který odstartuje ve čtvrtek 7. října v Táboře. Jeho součástí bude řada přednášek předních českých odborníků (ve čtvrtečním společném programu vystoupí např. senátor Parlamentu ČR Jaroslav Větrovský, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a mnoho dalších).

Páteční program kongresu je rozčleněn do odborných sekcí, a to ekonomicko-provozní, sociální a zdravotní. V rámci kongresu se uskuteční i tradiční společenský galavečer moderovaný Alešem Cibulkou, během kterého bude udělena Cena APSS ČR za mimořádný přínos sociálním službám, předány certifikáty Značky kvality v sociálních službách a diplomy Certifikovaný manažer v sociálních službách. Svým vystoupením zpříjemní účastníkům večer mimo jiné zpěvačka Ilona Csáková.

„Jsme rádi, že se do Týdne sociálních služeb i přes pandemickou situaci přihlásilo tolik zařízení. Je důležité nezapomínat na sociální služby, protože během koronaviru všichni zaměstnanci prokázali, že svou práci dělají srdcem, stali se leckdy druhou rodinou pro klienty, kteří kvůli uzavřeným domovům zůstali v izolaci, a jen díky nim české sociální služby zvládly pandemii se ctí,“ uvedl Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

Další informace najdete na www.tyden-socialnich-sluzeb.cz a www.apsscr.cz

Petra Cibulková 

 

Klíčová slova: