Burza filantropie

Neziskové organizace ze Svitavska a Orlickoústecka mohou přihlašovat své projektové záměry do 24. května.

Burza filantropie, jedinečná platforma na podporu prospěšných projektů neziskových organizací v Pardubickém kraji, letos vstoupila do 10. ročníku. V roce 2020 se uskutečnila i přes koronavirovou epidemii ve čtyřech okresech kraje. Finanční i jinou podporu od donátorů z řad podnikatelů, firem i samosprávy v hodnotě přes 1,5 milionu korun získalo 36 prospěšných projektů neziskových organizací.

Neziskové organizace ze Svitavska a Orlickoústecka aktuálně mohou přihlašovat své projektové záměry do Burzy filantropie až do 24. Května, a to pomocí elektronického formuláře, který je i s více informacemi k dispozici na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2021/prihlasovaci-formular.

O výběru projektů, které postoupí do říjnových Burz, rozhodnou nejen donátoři, kteří jich vyberou 4 až 5, ale také veřejnost. Ta může podpořit prospěšné projekty svým hlasem od 10. do 17. června prostřednictvím webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Z internetového hlasování veřejnosti postoupí v každém okrese jeden projekt.

Letošní Burzy filantropie se blíží. V pořadí již 45. Burza odstartuje v pondělí 21. června v Pardubicích a o dva dny později v Chrudimi. Pro tyto dva okresy jsme obdrželi od neziskovek celkem 36 projektů. Internetové hlasování veřejnosti proběhne od 17. do 24. května.

„Za uplynulých devět ročníků jsme se přesvědčili, že v tomto jedinečném a inovativním projektu nejde pouze o finanční či materiální podporu. V otevřené komunikaci mezi neziskovými organizacemi, firmami a veřejnou správou se buduje také důvěra a partnerství. To vnímám jako důležitý předpoklad pro vytváření zdravé občanské společnosti,“ uvedl k projektu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Burzu filantropie pořádá od roku 2011 Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem. Projekty neziskových organizací pomáhají zlepšovat prostředí a podmínky života ve městech, obcích i komunitách. To vše se děje cestou velmi transparentní spolupráce neziskovek, veřejné správy a podnikatelského sektoru.

Výsledky hovoří za vše. Za desetiletou dobu působení Burzy filantropie v Pardubickém kraji podpořili donátoři celkem 355 prospěšných projektů částkou přes 12 milionu korun.

Marta Lindušková

Klíčová slova: