Březnové barevné bazárky

20.03.2012 0:01

Tradiční akce, na které si maminky a tatínkové mohou nakoupit či prodat už nepotřebné dětské oblečení a hračky, ožívají opět s jarem v trutnovské Oranžové kavárně, zařízení pro občany s mentálním postižením Barevných domků Hajnice.

Bazárek se bude  konat  21. března. Maminky i ostatní zájemci si budou moci za symbolický peníz padesát korun pronajmout stůl a prodávat starší dětské oblečení a hračky. Nejde však jen o zboží. Nejdůležitějším přínosem je, že si návštěvníci mohou současně i popovídat, vyměnit životní zkušenosti a strávit den v příjemné, na stejnou notu naladěné, společnosti. 
Projekt Oranžové kavárny vznikl z popudu managementu Ústavu sociální péče Hajnice – Barevné domky. Jeho cílem bylo vybudovat kavárnu pro veřejnost, ve které budou obsluhovat obyvatelé Barevných domků Hajnice a vytvoří se tak prostor pro setkávání lidí s handicapem a lidí bez handicapu. To se podařilo v roce 2006 a Oranžová kavárna se od té doby těší oblibě veřejnosti.
„Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů. Věříme, že obnovení tradice oblíbených bazárků dětského zboží nám nejen pomůže získat tolik potřebné finanční prostředky, ale přinese nám i nové a věříme, že i pravidelné zákazníky,“ říká Lenka Škarková, ředitelka Barevných domků Hajnice.
Kavárna nabízí posezení pro 24 lidí uvnitř a 10 míst je pod terasou. Hostům a hlavně jejich dětem je k dispozici venkovní pískoviště a houpačky, uvnitř pak hrací koutek. 
Více informací naleznete na www.barevnedomky.cz

Táňa Pikartová

Klíčová slova: