Blíží se Mezinárodní den epilepsie - víte co dělat, kdyby váš kolega dostal záchvat?

S epilepsií zápasí zhruba 1 ze 100 lidí a jen málokdo z nás ví, jak se správně zachovat, když to na někoho přijde. Příležitostí pro bourání mýtů a předsudků kolem tohoto záludného onemocnění se tak stává Mezinárodní den epilepsie, který připadá na 10. února.

Naše Společnost E se tématu věnuje už 30 let a pro letošní rok jsme si zvolili téma “Epilepsie v práci”, protože právě v zaměstnání se lidé s epilepsií setkávají se strachem a neporozuměním. Kvůli tomu o svém onemocnění často mlčí a kolem epilepsie se vytváří bariéra stigmatizace.

Většina lidí s epilepsií by dokázala žít jako ostatní. K tomu je ovšem spokojené a stabilní zaměstnání nepostradatelné. 

 “Připravili jsme dotazníkové šetření pro lidi s epilepsií i jejich okolí. Zajímá nás, jak vnímají svou pozici na trhu práce, s jakými problémy se případně setkávají apod. Setkáváme se totiž s tím, že epilepsie bývá stále mezi zaměstnavateli vnímána jako stigma a takový zaměstnanec se může cítit jako znevýhodněný,” vysvětluje Alena Červenková, ředitelka Společnost E.

Dotazník je možné najít na adrese: http://bit.ly/eckovpraci

Informace k první pomoci při epileptickém záchvatu najdete na www.zadnoupaniku.cz. Tematická videa pod hashtagem #zadnoupaniku.

Alena Červenková

 

 
 
 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.