Bleší trh Husí kusy 2

18.06.2013 2:00

Jaroslav Svěcený a další osobnosti budou 20. června na Náměstí Míru v Praze prodávat věci z druhé ruky.

Druhý ročník charitativního blešího trhu Husí kusy 2 proběhne ve čtvrtek 20. června od 10:00 do 18:00 hodin na Náměstí Míru. V letošním roce si Nadace Divoké Husy pro tento trh vybrala partnera občanské sdružení Portus Praha, které je mimo jiné zakladatelem a koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA.

Návštěvníci trhu si budou moci vybrat ze široké nabídky jarního a letního oblečení, kabelek, bot, doplňků, bižuterie, vlastních výtvorů a nejrůznějších rarit z cest. Na charitativní akci nebudou tradičně chybět známé tváře, které se aktivně zapojí do prodeje. V rolích prodavačů se od 14.00 do 16.00 představí například Ondřej Kepka, Simona Postlerová, Michaela Dolinová, Jiří Zbořil, Jaroslav Svěcený nebo Štěpánka Duchková.

Patronát nad touto akcí převzala stejně jako loni Mgr. Kateřina Jechová, zástupkyně starostky MČ Praha 2.

Nadace Divoké husy působí v České republice od roku 1997 a za tuto dobu rozdělila více než 300 miliónů korun. Její činnost je zaměřená na nestátní neziskové organizace v sociální a zdravotní nouzi. Způsob podpory je naprosto jedinečný v tom, že Nadace Divoké husy zdvojnásobuje výtěžky benefičních akcí. Motivuje tedy žadatele k tomu, aby uspořádali benefiční akci a její výtěžek pak Nadace zdvojnásobí.

Občanské sdružení Portus Praha provozuje svoji činnosti od roku 1998. Za dobu své existence se občanskému sdružení podařilo vybudovat dva projekty chráněného bydlení s celoročním provozem, dvě tréninkové garsonky, pracovní centrum a sociálně- terapeutickou dílnu v obci Slapy nad Vltavou. Portus Praha je mj. zakladatelem a koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské akce expandovala do 25 měst v celé ČR.

Klíčová slova: