Bezbariérovost tramvajových zastávek

18.01.2012 20:13

Na internetových stránkách Dopravního podniku Praha  naleznete nyní ve vyhledavači spojení nové informace o přístupnosti tramvajových zastávek v Praze.

Bezbariérově přístupná zastávka je vyznačena symbolem vozíčkáře a tentýž symbol s písmenem D označuje zastávku částečně přístupnou.

Seznam nástupišť a jejich zařazení do příslušné kategorie podle přístupnosti, který DPP sestavoval od března minulého roku, bude podle slov Soni Dvořákové z oddělení Marketingu k dispozici na webu v nejbližší době. Aby mohl tento soubor vzniknout, pořídil DPP fotodokumentaci a protokol o měření jednotlivých prvků na každé zastávce. Mapování zastávek pak následovalo vytváření metodiky hodnocení přístupnosti, které s Pražskou organizací vozíčkářů DPP během řady jednání konzultoval. Limity pro posuzování přístupnosti zastávky se ladily dlouhé měsíce a jejich konečnou podobu nakonec Pracovní skupina pro dopravu při MHMP schválila.

Z celkového počtu 629 zastávek bylo nakonec vyhodnoceno jako přístupných 53, částečně přístupných 319 a nepřístupných 257 zastávek.

Další informace na stránkách projektu Pražské organizace vozíčkářů Přes bariéry.

Klíčová slova: