Aplikace VozejkMap byla inovována! Nic lepšího na bezbariérovou cestu nenajdete

VozejkMap je jedním z klíčových projektů České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. Jedná se nejen o web, ale i o mobilní aplikaci. Inovovaná mobilní aplikace je nezbytnou součástí každého moderního vozíčkáře, který chce mít přehled o bezbariérových místech v okolí svého pohybu – v ČR, ale i v zahraničí. Aplikace je navržena tak, aby byla přehledná, snadno ovladatelná a intuitivní pro každého uživatele. Pojďte se spolu s námi podívat, co přináší nová aktualizace a co všechno VozejkMap nabízí.

VozejkMap nabízí svobodu nejen pro vozíčkáře

Mobilní aplikace pro Android a iOS je ke stažení zcela zdarma. Najdete v ní rychlé vyhledávání pomocí GPS a navigaci na místo určení. Bezbariérová místa jsou v aplikaci kategorizována dle charakteru a účelu a obsahují informace o typu bezbariérového přístupu, dostupnosti WC a parkoviště pro vozíčkáře. Jelikož bezbariérová místa může vkládat každý uživatel, jsou veškerá data ověřována validátorem, který kontroluje a doplňuje nová místa na mapě. 

Aplikace VozejkMap necílí jen na vozíčkáře, ale i na osoby s omezenou mobilitou – tedy i na seniory a maminky s kočárky. Nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech. Umožňuje každému s jakýmkoli pohybovým omezením plánovat cestu tak, aby se nedostal do potíží a mohl cestovat samostatně. Pomáhá efektivně i s vyhledáváním bezbariérového ubytování.

Co najdete nyní nového?

Oproti předchozí verzi došlo k modernizaci celého systému aplikace, aby splňovala kritéria moderních chytrých telefonů. Došlo k vylepšení grafiky a uživatelského prostředí. Na domovské stránce se zobrazují tipy a doporučení na bezbariérová místa, tím pádem je aplikace inspirativnější pro své uživatele. Inovací prošlo i vyhledávání bezba míst na mapě – zefektivnilo se používání filtrů. Místa, která uživatele zaujmou, si může uložit do sbírky jako „Uložené“, a kdykoli se k nim vrátit, například při plánování výletů či dovolené.

Zadávání nových bezbariérových míst uživateli do mapy je nyní přehlednější. Je doplněno návodem, jak postupovat krok po kroku a jaký typ fotografií k danému místu nahrát. S ohledem na to, že zařízení a místa nejsou většinou v souladu se striktním dodržováním parametrů dle vyhl. č. 398/2009 Sb., každé zadané místo je doplněno sérií fotografií, aby si vozíčkář uměl představit a sám zhodnotit, jestli je dané zařízení pro něj vhodné.

„Vzhledem k tomu, že nás vozíčkáře při cestování nejvíce trápí, kam si odskočíme na toaletu nebo kde zaparkujeme auto, nově v aplikaci vyskakuje nejbližší zařízení tohoto typu,“ těší se na novou verzi Alena Jančíková, ředitelka CZEPA, která je sama vozíčkářkou a vizionářkou projektu.

Manažerka komunikace projektu VozejkMap a uživatelka aplikace Jana Flechtnerová k aktualizaci aplikace sděluje následující: „Nová verze aplikace VozejkMap je pro mě jako její aktivní uživatelku příjemným překvapením. Úvodní stránka mi sama nabízí tipy na bezbariérová místa v okolí, kde se zrovna nacházím. Samotné vyhledávání, ať už podle místa nebo za pomoci filtrů, je snadnější, přehlednější, a vybraná místa si lze uložit do „Uložených“, a kdykoliv se k nim vrátit. Super pomocník při plánování výletů a pro nadcházející čas výletování a cestování nepostradatelná appka do mobilu!“

Deset důvodů, proč používat VozejkMap 

1. Největší počet bezbariérových míst v ČR na jednom místě. 

2. Neustálé doplňování nových míst z ČR i zahraničí. 

3. Možnost vkládání a editace míst samotnými uživateli.

4. Validace zadaných míst administrátorem. 

5. Pravidelná revize zadaných míst.

6. Vyhledávání na základě filtrů a lokace.

7. Místa doplněna sérií fotografií. 

8. Tipy na zajímavá místa ve vašem okolí. 

9. Přesná navigace až do cíle.

10. Stažení aplikace ZDARMA do každého mobilu. 

Kdo za aplikací stojí

Původní projekt CZEPA, který funguje přes 11 let a získal řadu ocenění, by nemohl fungovat bez podpory. Nejvíce VozejkMap podporují Nadace Vodafone Česká republika a ŠKODA Auto. Tuto nejnovější inovaci podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

VozejkMap je postaven na mapové platformě Mapotic, což je český nástroj, který není tak komplikovaný jako GIS a zároveň toho umí podstatně více než Google Maps. Zcela v duchu svého poslání pomáhá naší ideji bezbariérové mapy velmi uceleným a kompaktním řešením. Nabízí řadu funkcí, které umožňují propojení s externími systémy a zobrazování údajů nad mapami v reálném čase.

Pokud byste chtěli praktičtější a podrobnější informace třeba k naplánování dovolené, můžete zhlédnout záznam webináře CZEPA Dovolená s aplikací VozejkMap a prohlídka obytného auta.

Alena Jančíková

 

 

Klíčová slova: