Anglie, Skotsko, Wales i Severní Irsko. Paralympijský oheň vzplane ve čtyřech zemích

04.02.2014 16:25

Paralympijské hry, které startují v Londýně 29. srpna budou zahájeny zažehnutím ohně ve čtyřech zemích. "Paralympijský oheň bude reprezentovat všechny britské národy," prohlásil ředitel organizačního výboru londýnských her Sebastian Coe.

U příležitosti zahájení paralympijských her, které začnou v Londýně 29. srpna, představili organizátoři plány zahajovacího ceremoniálu. Paralympijský oheň bude zapálen na nejvyšších vrcholech čtyř zemí Spojeného království.

Mladí skauti vyšplhají na vrchol a tradiční technikou pomocí křesadla zažehnou oheň na Scafell Pike v Anglii, Snowdon/Yr Wyddfa ve Walesu, Ben Nevis ve Skotsku a Slieve Donard v Severním Irsku.

"Vytvořili jsme unikátní program, který bude oslavou odvahy, odhodlání, inspirace a rovnosti," uvedl šéf organizačního výboru londýnských her Sebastian Coe. "Tím, že zapálíme čtyři plameny na čtyřech nejvyšších místech Británie, zajistíme, že v paralympijský oheň bude reprezentovat všechny naše národy."

Olympijská pochodeň s Wigginsovým podpisem se prodala za víc než 400 tisíc korun - čtěte ZDE

Z vrcholů budou ohně sneseny do hlavních měst příslušných zemí a spojí se v jeden paralympijský oheň 28. srpna ve Stoke Mandeville. Vesnice na jihovýchodu Anglie je totiž považována za duchovní rodiště paralympijských her a její jméno nesl i jeden ze dvou maskotů londýnské olympiády.

Z Mandeville se dostane pochodeň s ohněm do Londýna během čtyřiadvacetihodinové štafety, jejímiž členy bude 580 lidí. Hry tělesně postižených potrvají do 9. září.

URL| http://sport.ihned.cz/ostatni-sporty/c1-57041270-anglie-skotsko-wales-i-...

Klíčová slova: