Analytik Petr Robejšek bude diskutovat se seniory o budoucnosti Evropy

03.02.2014 12:58

Přednáška se uskuteční ve středu 5. února v malém sále Městské knihovny v Praze.

Nezávislý analytik, poradce a kouč Petr Robejšek zahájí spolupráci se SENzačními SENiory, projektem Nadace Charty 77/Konta BARIÉRY, ve středu 5. února přednáškou v malém sále Městské knihovny v Praze. Bude se věnovat Evropské integraci na rozcestí.
Petr Robejšek je bývalý ředitel prestižního hamburského Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství. Přednáší na univerzitách, publikuje a zamýšlí se především nad otázkami evropského integračního procesu, klesajícího zájmu o něj i prognózami dalšího vývoje.
Své myšlenky nastíní publiku, které pozval do Městské knihovny v Praze projekt SENSEN. „Spolupráci s Petrem Robejškem vítáme. Projekt pro SENzační SENiory cílí na ty, kdo jsou aktivní, neskládají ruce do klína. Chtějí se ptát, vzdělávat či naopak mohou ostatní obohatit o svoje názory, vědomosti a vize,“ vysvětluje Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77, která projekt SENSEN založila.
Na první přednášku s diskuzí navážou další dvě. 5. března s tématem hospodářský rozměr a výsledky evropské integrace a 2. dubna přednáška na téma pozice Evropské unie na mezinárodní scéně. Konají se taktéž v malém sále Městské knihovny v Praze od 17 hodin. Vstup je volný.

Kristina Jakubcová

Klíčová slova: