Anabell otevírá pobočku ve Zlíně

20.05.2012 16:13

Bude poskytovat poradenství osobám postiženým poruchou příjmu potravy nebo jejich blízkým.

V pátek 18. května 2012 zahájilo provoz Kontaktní centrum Anabell Zlín. Pro zájemce jsou každý pátek od 14 do 17 hodin po předchozí telefonické či emailové domluvě k dispozici služby Informačního centra. To poskytne poradenství osobám postiženým poruchou příjmu potravy nebo jejich blízkým.
 
„S klientem se budeme snažit hledat cesty z jeho současné situace, předáme mu informace o možnostech léčby a potřebné kontakty. K zapůjčení je také speciální literatura,“ sdělila vedoucí zlínské pobočky Anna Zapletalová. V budoucnu plánuje rozšířit provozní dobu a doplnit služby také o terapeutické programy či speciální poradenství. „Vše se bude odvíjet od zájmu a potřeb návštěvníků,“ upřesnila Zapletalová.
 
Od vzniku organizace nás kontaktují lidé z celé České republiky. Je pro mě vždy bolestné, když nevíme o nikom, kdo by v regionu v oblasti pomoci nemocným s poruchou příjmu potravy působil anebo když vím, že je pro klienta obtížné dojíždět na terapii do Brna nebo Prahy. Proto je pro mne skutečně velkou radostí, že se podařilo najít personální i materiální zázemí k tomu, abychom mohli začít budovat další z center právě ve Zlíně,“ uvedla ředitelka Občanského sdružení Anabell Jana Sladká Ševčíková.
 
Anabell v současnosti nabízí široké spektrum služeb specializovaných především na problematiku poruch příjmu potravy. Jedná se například o psychologické, psychoterapeutické, sociální i nutriční poradenství, dále osvětovou, lektorskou činnost, speciální terapeutické programy, krizovou telefonní linku či internetové kurzy. Doposud se sdružení realizuje v Brně (sídlo organizace), Praze (včetně služeb pro obyvatele Středočeského kraje), Ostravě, Plzni a Olomouci.
 
Zlínská pobočka sídlí v univerzitní budově U10 na Náměstí T. G. Masaryka 1279. „K zastižení jsme v kanceláři sto devatenáct zapůjčené Studentskou Unií UTB, které velmi děkujeme,“ dodala na závěr Zapletalová.
 

 

O. s. Anabell – Kontaktní centrum Anabell Zlín
Náměstí T. G. Masaryka 1279, 760 01 Zlín, místnost č. 119
+420 725 112 703
Klíčová slova: