Alkoholem ku zdraví! Brandy místo vitamínů, víno proti bolesti

04.02.2014 16:57

Považujete ho za metlu lidstva? Špatně. Alkohol sice ve velkém množství opravdu škodí, ale když si ho dáte občas, přispěje vám naopak k lepší kondici.

Možná, že už jste někde slyšeli, že alkohol může být v menších dávkách i lék. Je to pravda. Což jinak řečeno znamená, že se nemusíte zříct skleničky vína nebo něčeho tvrdšího. Jen to nesmíte přehánět. Jak to tedy s těmi drinky je?  

Červené víno

Chrání před rakovinou, posiluje mozek, účinně pomáhá proti nespavosti, chrání před zubním kazem a je i prevencí před ohluchnutím. Antioxidant salicylát, který obsahuje, blahodárně působí na buňky ve vnitřním uchu, které potřebujeme pro dobrý sluch. Sklenička červeného denně je i podle vědců skvělá na bystření intelektu. Díky melatoninu se nám po vínku taky dobře usíná.
Bílé víno

Snižuje hladinu cholesterolu, prospívá plicím, působí protizánětlivě. Antioxidanty chrání tělo před škodlivými molekulami, které můžou poškodit plíce. Bílé víno by si měli dopřávat lidé, kteří trpí potížemi s klouby. Potlačuje zánět a snižuje bolest.
Šampaňské

Skvěle chrání mozek. Vědci zkoumali jeho vliv na laboratorních myších. Ty, které si "šampáňo" mohly dopřávat, dokázaly daleko rychleji a lépe čelit jakýmkoli jeho poraněním!
Brandy

Ve 30 ml brandy je tolik antioxidantů, jako v denní doporučované dávce vitaminu C. Pravidelné pití této dobroty pomáhá podobně jako aspirin – chrání před infarktem i krevními sraženinami.
Pivo

Obsahuje vitaminy a různé cenné minerály, které chrání srdce a kosti a doplňují tělu vlákninu. Půl litru piva obsahuje více než čtvrtinu doporučené denní dávky vitaminu B. Pivo obsahuje i bor, který potřebujeme pro zdravé kosti.
Gin

Je protizánětlivý a močopudný. Destiluje se z čistého alkoholu, proto po něm ani druhý den nemáte bolehlav. Vyrábí se z bobulí jalovce. V lidové medicíně se používá při léčbě ledvin i žlučníkových kamenů.

URL| http://www.blesk.cz/clanek/185932/alkoholem-ku-zdravi-brandy-misto-vitam...

Klíčová slova: