Alfa Human Service pomáhá pečujícím už 20 let

Začalo to informačním portálem Alfabet.cz, postupně rozšiřující sociální služby využilo už více než 5000 klientů. 

Před 20 lety založily Alfa Human Service dvě kamarádky s manželem jedné z nich. Chtěly předat své nabyté zkušenosti ostatním, a tak jako první projekt vznikl informační portál http://www.alfabet.cz/, jehož cílem po celou dobu jeho existence je poskytovat kvalitní informační servis pro pečující bez ohledu na diagnózu, druh a stupeň postižení toho, o kterého je pečováno.  

V centru pozornosti Alfa Human Service dnes už není jen dítě, jako tomu bylo na začátku, ale všichni pečující. Tedy ti, kteří dlouhodobě pečují o své blízké v domácím prostředí: o děti se zdravotním postižením, chronicky nemocné nebo partnery po úrazech či o seniorní rodiče.

Všem pečujícím poskytuje psychoterapeutickou pomoc ambulantní Alfa poradna, která v současné době funguje i online. Oblíbenou službou pro pečující jsou především také psychorehabilitační pobyty pro celé rodiny, které Alfa pořádá od svého vzniku. 

Poslední 3 roky se Alfa Human Service aktivně věnuje komunikaci tématu pečujících v naší společnosti. Od roku 2019 si společně připomínáme Den pečujících 2. října, symbolem pečujících byla zvolena chrpa a problematika neformální péče se přenesla díky kulatým stolům a konferencím i na parlamentní, resp. senátní, půdu. 

Od svého vzniku dokázala Alfa Human Service v grantových řízeních získat a efektivně přerozdělit na pomoc potřebným více jako 80 milionů Kč a během této doby tým Alfa Human Service pracoval s více než 5 000 klienty. 

Děkujeme všem za podporu, Alfa Human Service je tu zde pro všechny pečující!

Video PF 2021 od Alfa Human Service

Petra Adámková

 

Klíčová slova: