25 let života s demencí

Až do 28. října bude k vidění na pražské Kampě výstava, která na 20 panelech nabídne pohled na život s demencí. 

Ukáže, o jak velký problém se nejen u nás jedná a představí jeho možný vývoj. Prezentovány budou základní příznaky demence, možnosti diagnostiky a rovněž význam včasné diagnózy, stejně jako farmakologické a nefarmakologické přístupy k terapii, představena bude i pomoc, kterou může člověk s demencí a jeho rodina najít v rámci systému zdravotně sociální péče.

Uvedeny budou důležité informace o prevenci anebo příběhy lidí, kteří pečují o své blízké s demencí. Výstava je také oslavou 25 let existence České alzheimerovské společnosti (ČALS), která se na pomoc lidem s demencí a těm, kteří o ně pečují, zaměřuje.  

Ředitelka ČALS a autorka výstavy Martina Mátlová dodává: „Rádi bychom prostřednictvím výstavy oslavili, kam jsme se za 25 let posunuli, ale zároveň také upozornili, že zdaleka nemáme vyhráno. Stále je před námi – před ČALS i před celou společností – ještě spousta práce. A stále bohužel platí, že mnoho lidí nezíská diagnózu včas, rozsah služeb pro lidi s demencí a jejich rodiny není dostatečný a stát není připraven na očekávaný nárůst počtu lidí s demencí.“

www.alzheimer.cz/25-let-zivota-s-demenci/

Martina Mátlová

Klíčová slova: