Pořízení schodolezu

05.09.2018 17:36
Dotaz: 

Je nějaký schodolez, abych mohla transportovat maminku, chodící o berlích, 148 kg, 3.patro? Musí na různá vyšetření, výtah dům nechce. Jsem zoufalá.

Odpověď: 

Na Informačním portálu naleznete kontakty na půjčovny kompenzačních pomůcek, u kterých si lze schodolez půjčit. Upozorňuji však, že transport pomocí schodolezu lze pouze s mechanickým invalidním vozíkem.

Na Informačním portálu také naleznete kontakty na firmy, které vyrábějí schodolezy a které Vám mohou poradit, jaký by byl vhodný pro Vaši maminku. Nosnost schodolezu může být různá od 120 kg do 160 kg. Je třeba počítat také s váhou invalidního vozíku (cca 10 kg). V rámci Půjčovny kompenzačních pomůcek Ligy vozíčkářů jsou schodolezy také půjčovány, jejich nosnost se pohybuje kolem 130 kg. 

Schodolez patří ke kompenzačním pomůckám, na jehož pořízení si lze požádat o příspěvek na zvláštní pomůcku na pobočce Úřadu práce podle trvalého bydliště žadatele. Pro vznik nároku na příspěvek na zvláštní pomůcku je třeba splňovat zdravotní indikace, které s dalšími informacemi naleznete na Informačním portálu.

Pracovníci Poradny Ligy vozíčkářů.